Структура коледжу технологій, бізнесу та права Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки

від redactor, 7 квітня, 2013
Переглянути на сайті
Content
Body

Відділення загальноосвітньої підготовки

 

Олійник Андрій Ярославович – завідувач відділення загальноосвітньої підготовки

Сучасні умови життя диктують молоді нові вимоги до їх професійної майстерності, для успішного оволодіння якими необхідна висока загальноосвітня підготовка. Саме тому робота відділення загальноосвітньої підготовки спрямована на формування і закріплення спеціальних умінь і навичок, підвищення рівня грамотності студентів з дисциплін загальноосвітньої підготовки.

Педагоги відділення впроваджують у навчально-виховний процес активні методи навчання, інноваційні технології оволодіння знаннями. При проведенні занять широко використовуються нестандартні методи навчання, що активізують пізнавальну діяльність студентів. З метою підвищення власного інтелектуального рівня студенти мають можливість відвідувати заняття в гуртках, брати участь у предметних олімпіадах, тематичних конкурсах, вікторинах.

Індивідуальна робота з студентами базується на використанні особистісно зорієнтованого підходу до навчання. Це дає можливість враховувати потенціал кожного студента, його вікові та психологічні особливості, рівень розвитку для подальшого творчого формування особистості.

На своїх заняттях викладачі відділення дають студентам не тільки міцні знання, а й реалізують виховну та розвиваючу мету.

Відділення фахової підготовки

Мойсеєць Наталія Сидорівна – завідувач відділення фахової підготовки

Робота відділення фахової підготовки спрямована на підготовку молодих спеціалістів, здатних організовувати і вести власний бізнес. Діяльність викладачів спрямовується на створення такої системи формування знань, умінь і навичок, щоб студент прагнув до активної пізнавальної діяльності, яка б проявлялась у самостійному пошуку засобів і способів не лише оволодіння професійними навичками, а й в умінні самостійно вирішувати виробничі завдання.

Викладачі відділення фахової підготовки активно включилися у справу модернізації освіти шляхом оновлення змісту навчання, запровадження в навчально-виховний процес новітніх форм і методів, педагогічних технологій, комп’ютеризації, що поглиблює якість підготовки фахівців. Уміло й цікаво вони організовують роботу студентів з електронними підручниками і навчальними посібниками бібліотеки коледжу.

Велика увага викладачів відділення приділяється індивідуальній роботі з студентами, зокрема вивченню та запровадженню досвіду роботи з обдарованою молоддю, що носить науково-пошуковий, дослідницький характер. Викладачі відділення розробляють і впроваджують різноманітні методи самостійної навчальної діяльності студентів. Запроваджена методика індивідуальних консультацій.

Поряд з навчальною роботою на відділенні фахової підготовкивирішуються виховні завдання: ведеться гурткова робота, відбуваються масові предметні заходи (конференції, олімпіади, конкурси, брейн-ринги).

Навчання здійснюється за державним замовленням і на умовах контракту.

Після закінчення навчання видається диплом молодшого спеціаліста.

Випускники мають можливість продовжити навчання у вузах ІІІ, ІV рівнів акредитації за скороченим терміном.

Заочне відділення

Ковальчук Ніна Михайлівна – завідувач заочним відділенням

Заочне відділення Коледжу технологій та бізнесу розпочало свою роботу з 1 вересня 1965 року. Майже за піввіковий період заочна форма навчанняперетворилась у важливу ланку безперервної ступеневої освіти, яка забезпечила широкі можливості працюючій молоді, дорослому населенню здобувати професійну освіту, підвищувати освітньо-кваліфікаційний рівень без відриву від виробництва, постійно поновлювати знання, формувати науковий світогляд і культуру.

На даний час заочне відділення коледжу готує фахівців за спеціальностями: «Товарознавство та комерційна діяльність»о – кваліфікація товарознавець-комерсант та «Виробництво харчової продукції» – кваліфікація технік-технолог на базі освітньо-кваліфікаційного рівня робітник за скороченими термінами навчання.

За період функціонування заочного відділенням коледжу підготовлено 4383 фахівці для підприємств торгівлі та ресторанного господарства, з них 3142 – товарознавці-комерсанти, 1241 – техніки-технологи. Частина випускників зуміли організувати у сфері торгівлі свій власний бізнес. Їх підприємства користуються великою повагою у споживачів Волині.

За останні роки було докладено багато зусиль для удосконалення організації заочної форми навчання. Педагогічний колектив у своїй діяльності на відділенні керується принципами максимального задоволення потреб та інтересів студентів-заочників, враховує їх навчальні можливості для створення сприятливих умов розвитку загальних і спеціальних здібностей.

Навчально-методичний центр

Панасюк Людмила Іванівна – завідувач навчально-методичним центром

Навчально-методичний центр створено для належної організації навчального процесу, удосконалення його навчально-методичного забезпечення з урахуванням можливостей сучасних інформаційних технологій навчання та орієнтування на формування освіченої, гармонійно розвиненої особистості, здатної до постійного оновлення наукових знань, професійної мобільності та швидкої адаптації до змін і розвитку в соціально-культурній сфері, в галузях техніки, технологій, системах управління.

Головною метою навчально-методичного центру є акумулювання науково-педагогічного потенціалу, удосконалення навчально-методичного забезпечення для організації процесу підготовки фахівців.

Основними завданнями є:

  • - методичне забезпечення освітнього процесу;
  • - організація науково-методичної роботи в педагогічному колективі;
  • - виявлення і узагальнення педагогічного досвіду;
  • - підвищення кваліфікації і професійного рівня викладачів;
  • - пропаганда нових теорій і методик в педагогічній практиці;
  • - створення навчально-методичних комплексів, в тому числі і електронних комплексів, посібників із спеціальних дисциплін тощо для забезпечення професійної підготовки;
  • - надання методичної допомоги працівникам педагогічного колективу.

Постійно у коледжі відбуваються декади циклових (предметних) комісій, що дає можливість педагогічному колективу ознайомитись з досягненнями викладачів в навчально-методичній, науково-пошуковій роботі та обмінятись досвідом.

У рамках роботи навчально-методичного центру в коледжі проводяться предметні олімпіади, конкурси, інтелектуальні марафони. Щороку з метою покращення знань з української мови та патріотичного виховання студенти беруть участь у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика.

З 2008 року коледж виступає організатором Міжнародної студентської наукової конференції «Молодь як стратегічний потенціал розбудови національної економіки», в якій беруть участь студенти вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації західного регіону України, Польщі, Білорусії.

Виробниче навчання та професійна підготовка

Авдєєва Аліна Петрівна - завідувач виробничим та професійним навчанням

Практика студентів коледжу – невід`ємна складова частина процесу підготовки спеціалістів і проводиться на кращих підприємствах та організаціях різних форм власності міста Луцька та Волинської області, а саме: гіпермаркет «Там-Там», супермаркетах «Вопак», «Наш край», «Ювілейний»; ресторанах «Данко», «Україна», «Срібні лелеки», «Білий рояль», «Світязь»; кафе «Бурштин», «Околиця»; Комбінату шкільного харчування та їдальні коледжу. Під час літніх канікул студенти мають можливість пройти практику на підприємствах Криму, Світязя та інших курортних містах.

До керівництва практикою студентів залучаються досвідчені викладачі, майстри виробничого навчання, висококваліфіковані працівники баз практики та керівники структурних підрозділів виробничих підприємств.

Під час проходження практики студенти оволодівають сучасними методами, формами організації праці, формують професійні уміння і навички для прийняття самостійних рішень у реальних ринкових умовах, виховують потреби самостійного поповнення знань та їх творчого застосування в практичній діяльності.

На практиці проводяться виховні заходи професійного спрямування, а саме: конкурси фахової майстерності: «Кращий за професією», «Кращий продавець», «Кращий кухар», «Кращий бухгалтер». Студенти коледжу приймають участь в республіканських конкурсах професійної майстерності, де займають призові місця, а саме: «Парад вареників», «Заяви про свою професію», «Історія української кухні» та інші.

У Коледжі також здійснюється професійна підготовка фахівців робітничих професій:

  • - продавець продовольчих та непродовольчих товарів;
  • - кухар;
  • - бармен;
  • - бухгалтер.

Спортивно-масова робота

Ліщук Андрій Миколайович – керівник методичного об’єднання викладачів фізичного виховання

Поряд з наданням студентам фахових знань, у навчальному закладі велика увага приділяється фізичній культурі та спортивно-масовій роботі, яка спрямована на широке залучення студентської молоді до самостійних систематичних занять фізичною культурою, виховання у студентів здорового способу життя, зміцнення здоров’я, формуванню фізичних і духовних цінностей особистості, підвищення рівня фізичної підготовленості, навчальної та трудової активності.

Враховуючи матеріально-технічну базу, певні традиції, інтереси студентів та викладацького складу, в коледжі діють секції з таких видів спорту, як футбол, баскетболу, волейболу, настільного тенісу, шахів та шашок.

Маючи прекрасну можливість зміцнити власне здоров'я, студенти коледжу беруть активну участь у спортивних змаганнях і спартакіадах, які щорічно проводяться в навчальному закладі.
Традицією стало проведення для студентів весняного спортивного свята Дня здоров’я на базі оздоровчо-спортивного табору «Сонечко» (с. Гаразджа).

Команда коледжу успішно виступає в усіх спортивних і оздоровчих заходах міста Луцька та області, де постійно посідає призові місця.

Колектив навчального закладу переконаний у тому, що правильне виховання, розвиток фізичного, психічного і духовного здоров’я – питання цілком здійсненні.