12 травня 2025 року в межах цьогорічного Фестивалю науки в Університеті відбулися Дні відкритих лабораторій – подія, яка вже стала доброю традицією, але цього разу отримала несподіване й натхненне оновлення.
Лабораторії цього разу представляли не їхні постійні користувачі, а здобувачі освіти з інших спеціальностей, які зазвичай у цих просторах не працюють, тим самим демонструючи принцип міждисциплінарності, відкритості й академічного партнерства. Саме це стало центральною ідеєю заходу – єдність у різноманітності, новий погляд на науку і навчання через призму емпатії, креативності та співпраці.
У відкритті взяли участь в. о. ректора Університету Анатолій Цьось, проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Людмила Єлісєєва, студенти різних факультетів.

«Якісна освіта має поєднувати і навчання, і наукову роботу. Освіта через науку – один із найкращих засобів і способів формування тих компетенцій, які потрібні у професійній діяльності. Наукова діяльність у нашому Університеті надважлива, тому що вона, власне, формує його імідж. Лабораторії призначені для того, аби проводити різні дослідження, які будуть основою для публікацій статей, виконання проєктів і багато іншого», – сказав Анатолій Цьось.

Людмила Єлісєєва пояснила основні принципи, які вклали в ідею проведення цьогорічних Днів відкритих лабораторій, зокрема: освіта через науку – це не лише тренд, а й стратегічний напрям розвитку Університету, а лабораторії – не лише місця для експериментів, а й простори, де народжуються ідеї, формується критичне мислення та закладається основа майбутніх досліджень і публікацій.
«Що ми вкладали в ідею проведення Днів відкритих лабораторій? Перше: наша єдність – у різноманітності. Друге: інновації завжди створюються на перетині, тому дуже важлива ваша міждисциплінарна комунікація. Третій момент у тому, що сила вашої команди полягатиме в емпатії та взаєморозумінні. Також це і про лідерство. Зрозуміти іншу спеціальність і її сильні сторони, стати амбасадором іншої спеціальності – це непросто. Це виклик для себе і цілої команди. Дні відкритих лабораторій – це про живу академічну спільноту, про партнерство, відкритість, віру один в одного», – сказала Людмила Єлісєєва.

Оригінальність формату була підкріплена жеребкуванням: студенти витягували назви лабораторій, які їм доведеться представляти, що створило несподівані, але продуктивні комбінації. Так, майбутні журналісти занурились у роботу медичної лабораторії, юристи – у психологічні дослідження, та й загалом усі студенти – у досвід, далекий від їхньої щоденної академічної рутини.




13 травня відбулася урочиста презентація проєктів, підготовлених представниками-відвідувачами кожної з лабораторій. Оцінювання робіт здійснювали самі студенти.
За результатами голосування перше місце виборола команда географічного факультету; друге – команда факультету історії, політології та національної безпеки; третє місце дісталося факультету економіки та управління.



Невдовзі на наших офіційних сторінках у соціальних мережах буде опубліковано найяскравіші роботи учасників конкурсу. Запрошуємо слідкувати за оновленнями та надихатися креативністю молодих науковців!
Відділ інформаційної політики