Primary tabs

Дуальна освіта: студенти ВНУ імені Лесі Українки вперше поєднуватимуть навчання та роботу в школі 

By Petrushko, 2 December, 2020
Переглянути на сайті

Студенти-філологи факультету філології та журналістики Волинського національного університету імені Лесі Українки приєдналися до реалізації програми з навчання за дуальною формою здобуття освіти. 

2 грудня у конференц-залі відбулося підписання тристоронніх угод про впровадження елементів дуальної форми здобуття освіти на факультеті філології та журналістики. На заході були присутні ректор Анатолій Цьось, проректор з навчальної роботи та рекрутації Юрій Громик, проректор з навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна, декан факультету філології та журналістики Лілія Лавринович, доцент кафедри української мови, гарант освітньо-професійної програми "Середня освіта. Українська мова та література. Світова література" за ОС "бакалавр" Лариса Деркач, директори шкіл і студенти.

дуальна освіта

Варто зазначити, що студенти факультету філології та журналістики стали першими в Університеті, хто поєднуватиме навчання та роботу в школах у межах упровадження дуальної форми здобуття освіти. 

дуальна освіта

Раніше такі угоди підписували студенти факультетів іноземної філології; історії, політології та національної безпеки; економіки та управління; інформаційних технологій і математики. До сьогодні в Університеті не було угод, які б передбачали співпрацю у цьому напрямі зі школами. 

Зокрема, можливість поєднувати навчання та роботу отримали третьокурсниці освітньої програми «Середня освіта. Українська мова та література. Світова література» Маргарита Борейко та Наталія Хвіщук. Вони поєднуватимуть навчання та роботу в школах с. Радомишль і м. Нововолинська. 

дуальна освіта

«Для сучасної вищої освіти найголовніше – наблизити навчання до практичної діяльності. Я пам’ятаю своє навчання. Нам, тогочасним студентам, було мало практичної підготовки. Тому реалізація програми навчання з елементами дуальної форми здобуття освіти – корисна річ. Студент навіть може зробити висновок, чи готовий він працювати в школі, чи ні. Тому сподіваюся, що наші сьогоднішні угоди сприятимуть якіснішій підготовці спеціалістів, від якої виграють усі – й Університет, бо матиме хороших випускників, і навчальні заклади, які працевлаштують першокласного педагога», – наголосив ректор Анатолій Цьось. 

дуальна освіта

Також Анатолій Васильович подякував директорові загальноосвітньої школи І–ІІІ ступеня села Радомишль Ларисі Борейко та директорові Нововолинського ліцею № 1 Сергієві Морозу, які зголосилися взяти участь у реалізації програми навчання студентів за дуальною формою здобуття освіти. Крім цього, Анатолій Цьось зазначив, що у перспективі в Університеті планують підписати угоду з обласним управлінням освіти, в якій передбачать можливість підвищення кваліфікації та стажування вчителів на базі закладу вищої освіти. 

Проректор з навчальної роботи та рекрутації Юрій Громик підтримав ректора та додав, що у випадку спеціальності «Середня освіта. Українська мова та література. Світова література» наближення навчання до практики дуже важливе, бо підготовка вчителя-словесника без тих практичних навичок, які можна набути тільки в школі, видається проблемною: «Університет спонукає студентів і вдячний роботодавцям, які розглядають можливість залучення студентів до навчання з елементами дуальної форми здобуття освіти. Ми дуже задоволені, що наші студенти матимуть змогу бути присутніми на базах практики, ознайомитися з організацією навчального процесу, спілкуватися з учнями». 

дуальна освіта

Директори шкіл, зі свого боку, зазначили, що зацікавлені у такій співпраці з різними факультетами Університету, щоб у перспективі працевлаштувати студентів.   

Під час зустрічі сторони підписали угоди, а на завершення зробили спільне фото на згадку.

дуальна освітадуальна освіта

 

дуальна освіта

Андрій ПЕТРУШКО, 

відділ зв’язків із громадськістю 

Image
Дуальна освіта