У контексті численних поважних академічних заходів Фестивалю науки в нашому Університеті викладачі кафедри педагогічної та вікової психології на базі експериментального майданчика КЗ «Луцька загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 20» Луцької міської ради здійснили експертизу діагностичного складника дослідно-експериментальної діяльності. Упродовж кількох годин відбувалася інтенсивна аналітична робота і щодо узгодження емпіричного психодіагностичного інструментарію, і апробація його окремих блоків, методик і компонентів.
Під керівництвом завідувача кафедри, доктора психологічних наук, професора Ярослава Гошовського мультидисциплінарна команда фахівців (психологія – доктор психологічних наук, професор Жанна Вірна, кандидати психологічних наук, доценти Наталія Вічалковська, Дарія Гошовська, Оксана Іванашко, Олександр Остапйовський; педагогіка – директор ЗОШ № 20 Валентин Коляно, заступник директора з виховної роботи Людмила Томчик, шкільний психолог Наталія Паславська; медицина – заступник головного лікаря КП «Волинський обласний спеціалізований будинок дитини для дітей з ураженнями ЦНС з порушеннями психіки» Тетяна Віговська) розглянула ціле коло актуальних медико-психолого-педагогічних проблем, сконцентрованих насамперед на інклюзії, реінтеграції дітей із особливими психофізичними потребами в освітній простір навчального закладу. На заході також були присутні студенти, магістранти й аспіранти факультету психології та соціології Катерина Брагіна, Наталія Шмарова, Ярослав Гнатюк, Софія Полікарчик і всі вчителі школи, в класах яких запроваджено інклюзивне навчання.

Осердям наукових студій і диспутів було формування ключових компетентностей особистості в умовах інклюзивної освіти та діагностика цих складних процесів і феноменів. Унаслідок плідних діалогів і дискусій, що досить часто перебігали в режимі своєрідного брейнштормінгу, вдалося укласти пакет валідного та надійного психодіагностичного інструментарію, за допомогою якого можна отримати достовірну інформацію.
Відзначимо присутність ще дуже важливих учасників цього наукового заходу – діток із особливими потребами, а також кількох одинадцятикласників, які зацікавлено слухали наукові бесіди і, сподіваємося, бачили себе студентами-психологами…
Дарія ГОШОВСЬКА,
кандидат психологічних наук,
доцент кафедри педагогічної та вікової психології,
голова Волинського відокремленого підрозділу
Асоціації політичних психологів України