Традиційно у перший місяць літа 9 років поспіль науковці й фахівці з фізичної культури та спорту зі всіх куточків України, а також Польщі, Чехії та Словаччини мають змогу зустрітися у Волинському національному університеті імені Лесі Українки з приводу Міжнародної науково-практичної конференції «Фізична активність і якість життя людини».
Місія – залучити науковців до обґрунтування місця і значення фізичної активності в поліпшенні якості життя людини.
Організаторами наукового заходу, який відбувся у змішаному форматі 12-13 червня 2025 року є Волинський національний університет імені Лесі Українки (м. Луцьк, Україна), Природничо-гуманітарний університет імені Яна Длугоша в Ченстохові (Польща), Університет імені Павла Йозефа Шафарика в Кошицях (Словаччина), Університет Яна Евангеліста Пуркіне в Усті-над-Лабем (Чехія) за підтримки Міністерства освіти і науки України, cекції з фізичної культури і спорту Відділення вищої освіти Національної академії педагогічних наук України.

До складу наукового комітету увійшли доктори наук України та зарубіжжя, зокрема: співголова комітету Анатолій Цьось − доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор, в.о. ректора Волинського національного університету імені Лесі Українки; співголова комітету Яцек Вонщік − доктор габілітований, професор Університету Гуманітарно-природничого імені Яна Длугоша в Ченстохові; Алла Альошина − доктор наук з фізичного виховання і спорту, професорка Волинського національного університету імені Лесі Українки; Стефан Балько – доктор філософії Університету Яна Евангеліста Пуркіне в Усті-над-Лабем; Наталія Бєлікова − доктор педагогічних наук, професорка Волинського національного університету імені Лесі Українки; Алена Букова − доктор філософії Університету Павла Йозефа Шафаріка у Кошице (Словаччина); Едуард Вільчковський − доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України (Волинський національний університет імені Лесі Українки, Луцьк, Україна).

Тематика доповідей, матеріали досліджень, наукові дискусії на конференції засвідчують актуальність назрілої тематики, особливо в умовах війни – покращення якості життя людини засобами рухової активності. Обговорення даного питання сприяє формуванню нових ідей та можливостей для подальших досліджень з метою пошуку інноваційних шляхів вирішення проблеми покращення якості життя як окремої особистості, так і суспільства в цілому.

Загалом у програмі конференції передбачені пленарні та секційні засідання за такими напрямами: компоненти якості життя людини;фізична активність і здоров’я; фізична активність в способі життя людини; програми фізичної активності; фізична активність як чинник якості життя людини; фізична активність у фізичній реабілітації та соціальній адаптації.

Розпочав конференцію із вітальним словом в.о. ректора професор Анатолій Цьось, який зазначив, що обрана тематика є вдалою на сьогоднішній день, її актуальність є надважливою в сучасних складних умовах, у яких важливо підтримувати фізичну активність, яка допомагає знизити рівень гормону стресу.

Своєю чергою, побажала плідної роботи і цікавого діалогу модераторка конференції, завідувачка кафедри фітнесу та циклічних видів спорту, доцент Світлана Індика. За її словами, проведення подібних конференцій – завжди чудова ініціатива, адже вона відкриває можливості для обміну досвідом та новими напрацюваннями, можливості обговорення актуальних питаннь ефективності фізичного виховання, підвищення фізичної активності та якості життя різних груп населення.
Згодом, із вітальним словом виступив декан факультету фізичної культури, спорту та здоров’я університету імені Лесі Українки доцент Василь Пантік і зауважив, що саме завдяки нашим ЗСУ ця конференція відбувається у мальовничому куточку села Світязь Шацького району Волинської області на таборі «Гарт».
Наукову дискусію пленарного засідання підтримували із доповідями:
Далі тривав дискусійний клуб із представленням наукових доробок, винаходів та досвіду.


Щиро дякуємо організаційному комітетові: декану факультету фізичної культури, спорту та здоров’я доценту Василю Пантіку; завідувачу кафедри фітнесу та циклічних видів спорту, доценту Світлані Індиці; доцентам Людмилі Ващук, Олені Дем’янчук й Олені Томащук; колегам та усім учасникам за плідну роботу! До нових зустрічей!
Факультет фізичної культури, спорту та здоров’я