Упродовж 8–10 червня на базі практик табору «Гарт» відбулася V Міжнародна науково-практична конференція «Фізична активність і якість життя людини».
Організатори заходу – Волинський національний університет імені Лесі Українки (м. Луцьк, Україна), Природничо-гуманітарний університет імені Яна Длугоша в Ченстохові (Польща), Університет імені Павла Йозефа Шафарика в Кошицях (Словаччина), Університет Яна Евангеліста Пуркіне в Усті-над-Лабем (Чехія) та Поліський державний університет (Пінськ, Білорусь) за підтримки Міністерства освіти і науки України, секції з фізичної культури і спорту Відділення вищої освіти Національної академії педагогічних наук України.
Із вітальним словом до учасників наукового зібрання звернувся ректор ВНУ імені Лесі Українки, професор Анатолій Цьось, який розповів, що головна місія конференції – залучити науковців різних країн до обґрунтування місця та значення фізичної активності в поліпшенні якості життя людини. «Обговорення питання покращення якості життя людини засобами рухової активності сприяє формуванню нових ідей і можливостей для подальших досліджень із метою пошуку інноваційних шляхів розв’язання проблеми покращення якості життя і окремої особистості, і суспільства загалом» – розповів пан ректор.

Також учасників привітав головний редактор журналу «Physical Activity Review» і співорганізатор конференції, завідувач кафедри кінезіології та профілактики здоров’я Природничо-гуманітарного університету імені Яна Длугоша (Республіка Польща), професор Яцек Вонсік. Професор наголосив, що в сучасному цифровому світі один із пріоритетів здоров’я людини – нормована рухова активність відповідно до статі й віку та якість життя індивіда.
Долучився до привітань і головний редактор журналу «Sport i turystyka», професор Природничо-гуманітарного університету імені Яна Длугоша (Республіка Польща) Елігіуш Мололєпши, який зазначив, що якість наукових досліджень значно зросте, коли учені різних держав об’єднають свої зусилля щодо розв’язання будь-якої проблеми. Доктор Тереза Мололєпши вказала, що рухова активність і якість життя різних категорій населення і в Європі, і в Україні мають тенденцію до регресу. Зокрема, в умовах пандемії науковці Європи та України вивчали й аналізували рухову активність і якість життя різних груп населення.

Декан факультету фізичної культури, спорту та здоров’я ВНУ імені Лесі Українки Василь Пантік привітав учасників конференції й наголосив, що рухова активність і якість життя різних груп населення в умовах пандемії та карантинних обмежень мала свої особливості. Але фахівці галузі фізичної культури та спорту разом із медиками винайшли нові підходи комплексного впливу на рухову активність і якість життя індивіда.
У роботі конференції взяли участь провідні науковці з Полтави, Чернівців, Львова, Дніпра, Херсона, Польщі та представники Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ.
У межах заходу були пленарні та секційні засідання, дискусійний клуб, стендові доповіді, цікаві екскурсії, майстер-класи з кайтингу та скандинавської ходьби, семінар-тренінг «Теорія і практика навчання каякінгу». Також гості мали змогу відвідувати майстер-класи із танцювальної аеробіки, силового тренінгу й аквааеробіки. Для присутніх під час пленарних і секційних засідань проводили фізкультхвилинки та щоденний Morning fitness. У дружній атмосфері все це залишило цінний практичний досвід і незабутні приємні враження учасників конференції.
Професор Наталія Бєлікова презентувала колективну монографію науковців із Волинського національного університету імені Лесі Українки (професори Анатолій Цьось, Наталія Бєлікова, доценти Василь Пантік, Світлана Індика, Наталія Ульяницька), Херсонського державного університету (доцент Олесь Пришва) та Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського (професор Юлія Павлова) «Якість життя та фізична активність різних груп населення».

За підсумками проведення наукового зібрання видано збірник тез учасників V Міжнародної науково-практичної конференції. Щиро дякуємо гостям і колегам за активну співпрацю! До нових зустрічей!
Факультет фізичної культури,
спорту та здоров’я