Primary tabs

Творчість, професіоналізм і прагнення до розвитку регіону: відкритий перегляд робіт кафедри дизайну

By Moshan, 15 January, 2025
Переглянути на сайті
У межах відкритого перегляду кафедри дизайну Волинського національного університету імені Лесі Українки 17 грудня 2024 року відбулося розширене засідання кафедри.
 
На дійстві були присутні: завідувач кафедри дизайну Дмитро Авраменко та науково-педагогічні працівники – доценти Марія Назарчук і Марія Єфімова, старші викладачі Катерина Смикало, Іванна Первих, Валентина Крисюк, Анастасія Мискевич, Олексій Синюк, Юлія Щерба; стейхолдери – декан факультету культури і мистецтв Віталій Охманюк, студентський декан факультету Аня Руда; директорка Черкаського обласного художнього музею Ольга Гладун; представники Черкаського державного технологічного університету – завідувачка кафедри дизайну Інна Яковець, доцентка Наталія Чугай, старша викладачка Катерина Стеценко, викладач Володимир Кривонос; представники Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюказавідувачка кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання Марія Маркович, народний художник України, професор Роман Вільгушинський, доценти Зоя Мацишина, Світлана Вольська й Ірина Пацалюк, заслужений художник України, професор Володимир Чорнобай, доктор PhD, асистент Наталія Дацюк, асистенти Наталія Вольська, Наталія Балан й Ольга Будзик; директорка відділу культури та молодіжної політики Боратинської ОТГ Оксана Кравчук; керівниця Воротнівського молодіжного центру Валентина Юхимчук; фахівець із комунікації Поліського лісового офісу Світлана Думська; консультант з питань туризму у Волинській обласній раді Станіслав Ольшевський; очільниця Управління туризму та промоції міста Луцької міської ради Катерина Теліпська; представниця туристично-інформаційного відділу Олицької ОТГ Катерина Слабецька; директорка Туристично-інформаційного центру Володимирської міської ради Ірина Ковальчук. На відкритий перегляд робіт кафедри дизайну також завітали ректор ВНУ імені Лесі Українки Анатолій Цьось і проректорка з навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна.
 
На початку заходу завідувач кафедри дизайну Дмитро Авраменко розповів присутнім про активну участь в обговоренні змісту ОПП «Графічний дизайн».
 
Консультант з питань туризму у Волинській обласній раді Станіслав Ольшевський поділився, що надзвичайно радий, що разом зі студентами та викладачами дав такий поштовх до розробки актуальної теми туристичних персонажів. Це збільшує туристичну привабливість регіону й підвищує його соціально-економічний статус, а також є привабливим для інвестування. Станіслав Ольшевський подякував викладачам і студентам за реалізовані проєкти з туристичних персонажів і надіється на подальшу співпрацю та практику з підняття туристичної привабливості регіону через розробку маскотів.
 
Директорці Туристично-інформаційного центру Володимирської міської ради Ірині Ковальчук дуже сподобалися всі проєкти. Вона зазначила, що задоволена можливістю побачити щось унікальне, чого немає у Володимирі і що додає легкості в наше серйозне життя. Персонаж Володя чудово вписався в сьогоднішню атмосферу. Звісно, його хотілося б доопрацювати й реалізувати у нашому місті.
 
Очільниця Управління туризму та промоції міста Луцької міської ради Катерина Теліпська зазначила, що вже не перший рік успішно співпрацює з кафедрою дизайну. Зокрема, робота студентки ІV курсу Каріни Грицені була використана в межах промоції «Дня міста Луцька–939». «Ми надзвичайно вдячні за те, що ви обираєте теми проєктів туристичного брендування Луцька. Це сприяє підвищенню соціально-економічної привабливості міста та його потенціалу через створення туристичних персонажів, настільних ігор й інших креативних рішень», – наголосила Катерина Теліпська.
 
 
Представниця туристично-інформаційного відділу Олицької ОТГ Катерина Слабецька відзначила надзвичайно приємну та домашню атмосферу на кафедрі дизайну. Вона висловила впевненість, що наступного разу всі, хто завітає до Олики, обов’язково зустрінуть персонажа Підземника, який розробили студенти ІІІ курсу.
 
Керівниця Воротнівського молодіжного центру Валентина Юхимчук зазначила, що надзвичайно втішена знайомством із викладачами та студентами кафедри дизайну, які працюють над реальними проєктами для Воротнівського лісництва. Вона підкреслила, що всі представлені проєкти дуже цікаві. Валентина Юхимчук також зауважила, що реалізація цих проєктів не обмежуватиметься лише Воротнівським лісництвом, їх буде запропоновано і на обласному, і на всеукраїнському рівнях.
 
Представниця Поліського лісового офісу Світлана Думська підтримала Валентину Юхимчук у прагненні масштабувати проєкти й особисто налагодила контакти з майбутніми дизайнерами, які презентували свої роботи. Для розвитку нової локації «Екологічна стежка» обов’язково буде використано один із проєктів, представлених на перегляді. Світлана Думська також подякувала за участь у реалізації проєкту інклюзивної карти, який уже успішно впроваджено у Воротнові.
 
Директорка Черкаського художнього музею, доцентка Ольга Гладун відзначила високий рівень виконаних проєктів і підкреслила чудову практику прив’язки дизайнерських завдань до регіону Волині.
 
Директорка відділу культури та молодіжної політики Боратинської ОТГ Оксана Кравчук відзначила високу якість презентованих проєктів, які стали результатом наполегливої роботи викладачів і студентів кафедри дизайну. Вона підкреслила своє прагнення об’єднати громаду через дизайн, адже представлені роботи студентів фундаментальні та глибоко опрацьовані, що дає змогу краще зрозуміти соціально-економічні особливості регіону. Вона також висловила захоплення тим, що за короткий час кафедра стала потужним осередком якісного дизайну та креативної освіти на Волині.
Професорка Інна Яковець відзначила чудову якість усіх виконаних робіт, зокрема презентації проєктів.
Завідувачка кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання ТНПУ імені В. Гнатюка, доцентка Марія Йосипівна висловила приємне враження від атмосфери та креативного простору кафедри дизайну, який надихає на створення чудових дизайнерських проєктів. Вона особливо відзначила формати презентацій робіт, їх квадратне рішення, а також наголосила, що за три роки викладачам кафедри вдалося досягти високої якості у реалізації дизайнерських проєктів.
 
За результатами відкритого перегляду та відгуків стейкхолдерів визначено пріоритети розвитку у здобувачів soft skills (командна робота, комунікація, тайм-менеджмент, самопрезентація, самовдосконалення тощо) і hard skills (аналіз діяльності компанії, визначення перспектив розвитку організації та ролі дизайнера в ній, вивчення маркетингу як ключового елементу успішного дизайну, оволодіння матеріалами й обладнанням, а також створення креативних об’єктів дизайну з урахуванням сучасних соціально-економічних, культурних й екологічних тенденцій).
 
Особливу увагу приділено посиленню практичної підготовки здобувачів вищої освіти через орієнтацію завдань на практику та реалізацію реальних проєктів. Зазначені навички дають змогу забезпечити у межах ОПП ГД: СК 12: «Здатність здійснювати формоутворення об’єктів дизайну для розвитку або підвищення соціально-економічного потенціалу регіону»; ПРН 20: «Створювати креативні об’єкти дизайну з урахуванням останніх тенденцій у соціально-економічному, культурному та екологічному розвитку галузі». Ці компетенції визначають унікальність освітньої програми «Графічний дизайн», а захід загалом продемонстрував потужний потенціал кафедри дизайну ВНУ імені Лесі Українки у формуванні інноваційного підходу до розвитку регіону через креативні проєкти.
 
Кафедра дизайну


 

Image
дизайн