Primary tabs

У ВНУ імені Лесі Українки відбувся міжнародний конкурс «Співоче поле»

By Yemets, 9 June, 2025
Переглянути на сайті

У Луцьку вчетверте відбувся міжнародний фестиваль-конкурс вокального мистецтва імені Андрія Гордійчука «Співоче поле». Захід присвячений світлій пам’яті Андрія Гордійчука – відомого волинського митця, професора, заслуженого діяча мистецтв України, багаторічного декана факультету культури і мистецтв. Саме він був засновником чоловічого вокального квартету «Акорд», який став музичною візитівкою краю. Ідея фестивалю належить його доньці Анні Зарицькій, яка є авторкою та натхненницею цього творчого проєкту.

«Рада вітати всіх у Волинському національному університеті імені Лесі Українки. Щороку конкурс зростає, і я щиро радію, що до нас приїжджають учасники з різних куточків України, дарують свою творчість. Вірю, що Андрій Миколайович присутній із нами та радіє за кожного. Дякую всім, хто допомагає створювати це свято, адже одна я б не впоралася з такою відповідальністю», – привітала гостей Анна Зарицька.

Організатором фестивалю став факультет культури і мистецтв Волинського національного університету імені Лесі Українки. Конкурс тривав 5 та 6 червня. Під час першого дня члени журі слухали й оцінювали учасників, аби вибрати найкращих. 6 червня відбувся гала-концерт, на якому підбили підсумки та нагородили учасників. Конкурсанти змагалися у номінаціях «Сольний спів», «Вокальний ансамбль», «Хоровий колектив». Вікові категорії: від наймолодших (7 років) до дорослих виконавців.

Серед журі – народні та заслужені артисти України, професори, композитори, музичні діячі з України, Польщі та Канади. Вони оцінювали виступи за такими критеріями: вокальна та сценічна культура, інтерпретація, артистичність, відповідність репертуару, технічна складність тощо.

Під час фестивалю учасники та глядачі мали змогу долучитися до збору коштів на потреби Збройних сил України. Так організатори подякували ЗСУ за можливість проводити творчі заходи в умовах війни.

На дійстві була присутня проректорка з навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна. «Дорогі учасники, наставники, батьки, я щиро вітаю вас у Волинському національному університеті імені Лесі Українки від свого імені та від імені нашого ректора Анатолія Васильовича Цьося. Фестиваль-конкурс “Співоче поле” щороку розвивається. Він уже став брендом Університету. Збільшується кількість учасників, розширюється географія конкурсу. Щороку, я знаю, для багатьох це не лише професійне змагання. Це приємні зустрічі, позитивні емоції. А ще для багатьох, і це для нас особливо цінно, – це початок творчого шляху саме у стінах нашого Університету. Я знаю, що багато учасників, які брали участь у минулі роки, цього року виставляють своїх вихованців. І, власне, ця тяглість поколінь – це найкраще пошанування памʼяті Андрія Миколайовича Гордійчука.

А ще я хочу сказати, що після такої дуже непростої ночі в місті Луцьку, після повномасштабного вторгнення цей конкурс – найкраще свідчення незламності українців та українок і того, що українська пісня – це щось незмінне та довічне в нашому бутті. Зичу вам приємних емоцій. Слава Україні!». 

Підсумки фестивалю такі: 

– спецприз від Анатолія Цьося – путівку на відпочинок на базі «Гарт» Університету отримав дует у складі Анастасії та Діани Крячок (викладач Богдана Нагорна, м. Луцьк, студія вокалу Надії Смирнової);

– грошову премію 5000 грн отримав зразковий хор молодших класів «Campanelli» (художній керівник Наталія Салогуб, концертмейстер Наталія Чайка, м. Славута, Славутська школа мистецтв);

– грошову премію 5000 грн отримав Олександр Дерев'янський (м. Львів, викладач Іванна Комаревич);

– Гран-прі та грошову премію 5000 грн отримала Ольга Стефанишина (викладач Наталія Гончарук, Луцька музична школа № 1 імені Фридерика Шопена);

– Гран-прі та грошову премію отримав квартет «Perfect girl» народного художнього колективу студії вокального та сольного співу «Камертон» (керівник Ірина Матвійчук, Комунальний заклад позашкільної освіти «Рожищенський будинок дитячої творчості» Рожищенської ТГ);

– Гран-прі та студійний мікрофон отримала Олександра Коровицька (викладач Інна Кириченко, м. Луцьк).

Закінчився конкурс виконанням спільної пісні – гімну конкурсу «Співоче поле».

 

Відділ інформаційної політики

Image
Співоче поле