Primary tabs

Шевченківські дні в нашому Університеті

By Moshan, 16 March, 2021
Переглянути на сайті

«Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові свіжі й вільні шляхи професорам та книжним ученим», – писав Іван Франко.

Нема і, напевне, не скоро з’явиться серед українців ще одна така геніальна людина. Слава про Шевченка, велич поета, художника, мислителя облетіла всю земну кулю. Далеко не всі народи можуть похвалитися такими титанами духу.

Сьогодні немає українця, який би не знав «Заповіту», не читав «Кобзаря». Любов до Тараса Шевченка, його пошанування в народі триває понад два століття. І ця слава така животворча та невмируща, що не знає кордонів.

Геніальність Шевченка не змогли придушити ні 24 роки кріпацтва, ні 10 років заслання. Надзвичайні здібності, неймовірна працьовитість. І лише 47 років життя. Зате який спадок для нашої нації! Які пророчі слова… Вони такі вистраждані, виписані серцем, що для кожного покоління українців актуальні та живі.

Учітеся, читайте,

І чужому навчайтеся,

І свого не цурайтеся.

Саме під таким гаслом пройшли цьогорічні Шевченківські дні в нашому Університеті.

 

Факультет культури і мистецтв

3 березня на кафедрі хореографії відбулася лекція «Творчість Тараса Шевченка на балетній сцені». Куратор – завідувач кафедри, кандидат мистецтвознавства, доцент Леся Косаковська.

9 березня відбулася лекція-концерт «Творчість Т. Г. Шевченка у контексті української музичної культури». Лектор – завідувач кафедри історії, теорії мистецтв та виконавства, кандидат мистецтвознавства, доцент Марія Шурдак. Куратор – доцент Лариса Ігнатова. У концерті брали участь студенти факультету культури і мистецтва, викладачі та тріо бандуристок «Дивоструни». 

9 березня відбулася лекція-презентація «Поезія Тараса Шевченка в сучасному музичному просторі», яку підготували студенти Муз-51м групи. Куратор – доцент кафедри історії, теорії мистецтв та виконавства Світлана Панасюк. 

9 березня на кафедрі культурології відбувся круглий стіл «Символічна репрезентація образу Тараса Шевченка в сучасному культурному просторі». Куратор – доктор філософських наук, професор Вікторія Головей.

центр

 

 

Факультет педагогічної освіти та соціальної роботи

9 березня, у день народження основоположника української літературної мови Тараса Григоровича Шевченка, студенти СО-15 та їхній викладач – доцент кафедри філологічних дисциплін з методиками викладання Зоряна Мацюк випустили газету «Вісті студентського життя», у якій висвітлили питання біографії видатного українця, підібрали цікаві факти його життя, кохання та творчості.

9 березня студенти ПО-21 та ПО-22 зробили відеопідбір цікавих фактів про поета, а також ініціювали опитування «Як добре лучани знають біографію та творчість Тараса Григоровича Шевченка», яке також представили у форматі відео.

10 березня студенти групи ПО-42 та завідувач кафедри філологічних дисциплін з методиками викладання, кандидат філологічних наук Оксана Данилюк вшанували пам’ять великого митця, письменника та поета Тараса Шевченка. Проведено фрагмент уроку з української мови та літературного читання з використанням інтерактивних технологій навчання. Також студенти декламували вірші Кобзаря. 

10 березня студенти групи ПО-11 разом із куратором – доцентом кафедри філологічних дисциплін з методиками викладання Тетяною Здіховською у контексті години куратора «Творчий та життєвий шлях Кобзаря» досліджували, яке місце в історії нової української літератури посідає Тарас Шевченко та читали «Кобзаря». 

святкування

11 березня студенти та викладачі кафедри соціальної роботи та педагогіки вищої школи ВНУ імені Лесі Українки, Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка та Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка організували Шевченківські онлайн-читання. 

11 березня відбувся літературно-мистецький квест, організований студентами ПО-41 для першокурсників факультету, на якому було презентовано газету «Вісті студентського життя», приурочену великому митцю; представлено відео про цікаві факти з життя поета; результати опитування «Як добре лучани знають біографію та творчість Тараса Григоровича Шевченка» тощо.

 

Факультет філології та журналістики

Розкіш естетичного задоволення подарували студенти групи Укр-24, презентувавши «Пісенну шевченкіану». У фольклорному виконанні та в сучасних стилях прозвучали такі пісні, як-от: «Думи мої, думи мої», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Тополя», «Зацвіла в долині червона калина…», «Садок вишневий коло хати…», «Зоре моя вечірняя», «Тече вода з-під явора», «Заповіт». Модератор заходу – доцент кафедри української літератури Ольга Яблонська.

зустріч

Студенти групи Укр-21 підготували відеопрезентацію «Шевченків сад розцвів у світі» (поезії Т. Шевченка різними мовами). Модератор заходу – доцент кафедри української літератури Ольга Яблонська. 

10 березня в навчально-науковій лабораторії «Біобібліографічний відділ імені професора О. Рисака» відбулася експозиція шевченкіани з книгозбірні Євгена Сверстюка, подарованої Волинському національному університету імені Лесі Українки, й кандидата філологічних наук, доцента кафедри української літератури Ольги Яблонської. 

Під керівництвом доцента Наталії Шульської студенти 46-ВС групи провели навчально-практичний семінар «Шевченко в об’єктиві перекладів: книги-білінгви».

 

Факультет хімії, екології та фармації

12 березня студенти груп Хім-21, Хім-22О та ХімТ-23 провели круглий стіл «Невідомий Шевченко». Молодь висвітлила цікаві та маловідомі факти з життя Тараса Григоровича. Організатори заходу – куратор груп Хім-21, Хім-22 О, ХімТ-23, доцент кафедри аналітичної хімії та екотехнологій Світлана Корольчук і заступник декана з виховної роботи Леся Салієва. 

Шевченко

 

Географічний факультет

10 березня студенти географічного факультету переглянули художній драматичний фільм 2019 року «Тарас. Повернення» (режисер Олександр Денисенко). Захід приурочено до днів пам’яті Тараса Шевченка. У фільмі розповідається про поета на засланні перед самим його звільненням із солдатчини. Стрічка розриває шаблонне уявлення про національного героя та символ України. Вона про Шевченка як політичного в’язня, одного з перших українських дисидентів, долю якого повторили тисячі героїв України. 

Шевченко

 

Факультет економіки та управління

У 207 річницю від дня народження Тараса Шевченка студенти факультету економіки та управління взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника поетові, а також у Всеукраїнському квест-марафоні «Чи знаємо ми Шевченка?» 

Шевченко

 

 

Навчально-науковий медичний інститут

Для популяризації творчого феномену Т. Шевченка серед молоді студенти медичного інституту організували низку заходів, як-от:

  • публікація цікавих і маловідомих фактів про поета у соціальних мережах;
  • студенти групи ФТ-25 організували декламування поезії Тараса Шевченка «Думи мої»;
  • тематичні посиденьки онлайн. Під час зустрічі, яка відбулася на платформі zoom meeting, студенти переглянули фільм «Таємниці генія Шевченка»; 
  • тематична стіннівка. 
Шевченко

 

Факультет інформаційних технологій і математики

 

9 березня відбулася online-зустріч, присвячена відзначенню 207-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря, у формі літературно-музичної композиції «Краса і велич України, оспівані Тарасовим пером». Охочих долучитися до заходу виявилося 30 осіб. На зустрічі були представлені відеоролики й аудіозаписи у виконанні відомих співаків і музикантів. Також не оминули увагою виконання музичних творів молодими артистами у сучасній інтерпретації, що викликало жвавий інтерес у присутніх.

10 березня до пошанування 160-ї річниці від для смерті Великого Кобзаря відбулася літературна online-здибанка «Тарас Григорович Шевченко у серці нашім навіки». До зустрічі долучилося близько 50 учасників. Присутні змогли докладно ознайомитися з нелегким життєвим шляхом Тараса Григоровича, пройнятися глибиною його слова та споглядати картини митця.

У межах просвітницьких заходів на факультеті студенти переглянули кінофільми «Тарас Григорович – великий українець» і «Мій Шевченко». Це викликало неабияке відлуння у душах студентів.

Шевченко

 

 

Наталія ЗАВАЛЬНА,

відділ молодіжної політики

та соціальної роботи

Image
Шевченко