Представники Волинського національного університету імені Лесі Українки, які входили до числа авторів й упорядників Повного академічного зібрання творів Лесі Українки, презентували видання у Луцькому педагогічному коледжі. Захід відбувся 23 березня у навчальному закладі.
На презентації були присутні студенти та викладачі педколеджу. Лесин університет представляли ректор Анатолій Цьось, проректор з навчальної роботи та рекрутації Юрій Громик, директор Науково-дослідного інституту імені Лесі Українки Сергій Романов і кандидати філологічних наук Лариса Семенюк, Олена Кицан, Вікторія Сірук, які брали участь у творенні 14-томника.
На початку презентації ректор Анатолій Цьось зазначив, що Волинь і Леся Українка – те, що не можна розділити. «Я можу згадати кілька мудрих рішень попередніх керівників і представників влади. Першим було присвоєння Луцькому педагогічному інституту імені Лесі Українки; другим – створення Музею Лесі Українки; третім – Науково-дослідного інституту Лесі Українки в Університеті. Створення іміджу Лесі Українки сприяло розвитку досліджень у галузі лесезнавства. Сформувалася хороша школа. Тому коли на початку минулого року оголосили тендер на підготовку повного зібрання творів Лесі Українки, то колектив Університету подав заявку та виграв його. Якщо говорити щиро, то я пишаюся своїми колегами із ВНУ імені Лесі Українки й інших навчальних закладів, які долучилися до підготовки видання. Це надзвичайно велика та відповідальна робота, національний проєкт, після реалізації якого в Україні вже ніхто не сумнівається, що такі речі можна виконувати на Волині у дуже хорошій якості», – сказав Анатолій Васильович.
Також очільник Університету висловив надію, що Лесине слово лунатиме в кожному навчальному закладі, бібліотеці, установі, а представники ВНУ імені Лесі Українки проведуть цикл презентацій 14-томника, щоб донести твори великої літераторки до читача та зробити все можливе для її промоції.
«Наші викладачі проробили колосальну роботу. Це видання – це їхні недоспані ночі, відсутність літньої відпустки. Але щоб реалізувати такий проєкт зусиль доклали й інші люди. Насамперед хочу згадати Ірину Мирославівну Констанкевич. Вона зробила все, щоб цей проєкт відбувся. Тому ми дякуємо пані Ірині Констанкевич», – підсумував ректор.
Під час презентації представники Університету розповіли студентам коледжу про зібрання творів і труднощі, які виникали у процесі підготовки видання.
Варто зазначити, що Волинський національний університет імені Лесі Українки зробив для Луцького педагогічного коледжу подарунок – у бібліотеку закладу передали 14 томів Повного академічного зібрання творів Лесі Українки.
На завершення ректор Луцького педагогічного коледжу Петро Бойчук подякував Анатолієві Цьосю за такий розкішний подарунок і побажав лесезнавцям Волинського національного університету імені Лесі Українки подальших творчих звершень у науковій діяльності.
Андрій ПЕТРУШКО, відділ інформаційної політики