Primary tabs

Обмін досвідом: обговорення актуальних питань сучасної лінгводидактики на факультеті філології та журналістики

By Moshan, 31 March, 2021
Переглянути на сайті

Учасники Всеукраїнського науково-практичного семінару «Пріоритетні напрями сучасної лінгводидактики (до 90-ї річниці з дня народження Лариси Павлівни Рожило)», який відбувся 25–26 березня на факультеті філології та журналістики, мали змогу відвідати низку цікавих навчально-методичних заходів. 

25 березня в бібліотеці ВНУ імені Лесі Українки відбувся тренінг «Написання слів іншомовного походження», який провела Валентина Вітюк, кандидат педагогічних наук, доцент, заступник декана з виховної роботи факультету педагогічної освіти та соціальної роботи.

семінар

Під час тренінгу студенти ІІІ курсу спеціальності 014 «Середня освіта. Українська мова і література» пройшли експрес-тест на знання правил написання слів іншомовного походження; колективно обговорювали орфограми; виконували вправи; працювали з довідниками та словниками; пояснювали специфіку інтеграції слів із різних мов. Але найважливіше – аналізували статтю Лариси Павлівни Рожило про метод спостереження, ділилися враженнями та міркуваннями про те, як його можна використовувати під час вивчення правописного матеріалу.

семінар

У результаті роботи студенти не тільки закріпили вже відомий їм матеріал, а й дійшли висновку, що метод спостереження, який допомагає відстежувати певні мовні явища, досить актуальний у процесі вивчення мови. Він корисний не лише на уроці, а й у житті. Такий метод для більшої ефективності варто поєднувати разом із іншими методами навчання: методом укладання кластеру, створення алгоритмів тощо.

Професор кафедри української мови Маргарита Жуйкова провела тренінг «Елементи етимологічного аналізу під час вивчення морфеміки в школі та ЗВО».

26 березня відбувся майстер-клас «Теорія віршування в школі». Методичним досвідом із присутніми поділилася кандидат філологічних наук, декан філологічного факультету КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж».

Учасники науково-практичного семінару обмінялися досвідом науково-педагогічної діяльності, що уможливило формування предметно-методичної, інноваційної, інформаційно-цифрової, емоційно-етичної й інших професійних компетентностей.

 

 

Юлія КРАВЧУК,

студентка факультету філології та журналістики;

Лариса ДЕРКАЧ і Руслана ЗІНЧУК,

доценти кафедри української мови

Фото Юлії КРАВЧУК

 

Image
Зустріч