Primary tabs

Полоністи у Замлинні

By Feoles, 24 May, 2021
Переглянути на сайті

   Ще з 1992 року в Університеті готують полоністів. Потреба у фахівцях, котрі вільно володіють польською мовою, визріла давно, адже прикордонне розташування Волинської області зумовлювало тісні відносини з нашим західним сусідом у різних сферах: економічній, науковій, культурній, освітній тощо. Бурхливий розвиток міжнародної співпраці привів до усвідомлення необхідності розпочати підготовку здобувачів освіти, котрі не лише володітимуть польською мовою на рівні C1–C2, вільно послуговуватимуться англійською, а й знатимуть методику викладання згаданих предметів у школах, гімназіях, ліцеях, на приватних курсах, здійснюватимуть різні види перекладу.

Полоністи у Замлинні

   Луцька полоністика має свої традиції, серед яких особливе місце займають навчально-пізнавальні мандрівки Україною та Польщею. Улюбленим місцем наших студентів став Інтеграційний центр «Замлиння», що в Любомльському районі, створений для об’єднання дітей, молоді та митців України, Білорусі, Польщі.

Полоністи у Замлинні

 

Полоністи у Замлинні

 

Полоністи у Замлинні

 

Полоністи у Замлинні

 

Полоністи у Замлинні

   Отож, на минулих вихідних, 22–23 травня, в Замлинні за підтримки Генерального консульства РП в Луцьку, за участі віцеконсула Терези Хрущ і доцента кафедри полоністики і перекладу Юлії Васейко відбулася інтеграційна зустріч студентів І курсу полоністики Волинського національного університету імені Лесі Українки.

   Перебуваючи упродовж двох днів у чарівному волинському селі, розташованому поблизу кордону з Польщею, молодь занурилася у польську мову, котру пізнавала не через традиційні лекції та практичні заняття, натомість через розмови, фільми, поезію, пісні. Майбутні полоністи представили презентації, об’єднані темою «Пізнаємо Польщу», у яких розповідали про відомих поляків, польські міста та пов’язані з ними легенди, пам’ятки архітектури, місця, цікаві туристам.

Полоністи у Замлинні

   Студенти факультету філології та журналістики переглядали документальні та художні фільми про Польщу й Україну, слухали польську музику, співали українські пісні, читали поезію, брали участь у конкурсах, палили вогнище, спілкувалися з природою, їздили на конях. Проводячи разом час, вони вчилися працювати в команді, краще пізнавали себе і колег, поглиблювали полоністичні знання. Учасники зустрічі подякували пані Терезі Хрущ за допомогу та підтримку в організації навчального виїзду, цікаве товариство, а кс. Янові Бурасу – за гостинність, смачну їжу та затишну атмосферу.

 

Полоністи у Замлинні

 

Полоністи у Замлинні

 

Полоністи у Замлинні

 

Юлія ВАСЕЙКО,

доцент кафедри полоністики і перекладу

 

Image
Полоністи у Замлинні