Primary tabs

У передчутті літа і сонця… Залік у нетрадиційній формі

By Feoles, 27 May, 2021
Переглянути на сайті

   25 травня у 108 аудиторії головного корпусу ВНУ імені Лесі Українки відбувся залік із культури Волині, який пройшов у нетрадиційній і креативній формі. Студенти-культурологи групи Кул-24 прийшли у вишиванках і продемонстрували компоненти святкового народного вбрання, розповіли про традиційну та сучасну культуру Волині. Були підготовлені повідомлення та презентації про знакові волинські архітектурні пам’ятки, визначних культурних діячів краю. Студенти показали ґрунтовні знання з усіх тем, які передбачені навчальним планом.

    Найвдалішою була презентація Анастасії Шимчук про декоративно-прикладне мистецтво, особливості поліської вишивки та її архетипи і культурні коди, які поєднують сучасні й архаїчні пласти української культурної свідомості. Богдана Клявзунік повідала про творчий шлях і глибокий зміст творчості Василя Слапчука. Роман Сахнюк підготував цікаву розповідь із показом робіт відомого волинського художника Леоніда Литвина. Надзвичайне враження справила на присутніх Світлана Савош, яка повідомила про традиції виготовлення та символіку жіночого одягу в Любомльському районі. Студентка продемонструвала вишиту сорочку початку XX століття, яка зберігається в її родині. Відбулося жваве обговорення семантики символів і культурних кодів народних орнаментів Волині.

У передчутті літа і сонця… Залік у нетрадиційній формі

    Викладачі та студенти обмінялися думками щодо витоків і перспектив розвитку української культури у Волинському регіоні. Усі погодилися, що давні орнаменти і символи потребують подальшого вивчення та популяризації, адже вони репрезентують культуру наших предків і відтворюють давні архетипи української ментальності. 

У передчутті літа і сонця… Залік у нетрадиційній формі

    Своїми враженнями від проведеного дійства поділилась Анастасія Шимчук: «У передчутті літа і сонця… Студенти Кул-24 говорили сьогодні про Полісся в усіх його проявах: досліджували побут, декоративно-прикладне мистецтво, особливості поліської вишивки; відчули у тому, здавалося б, далекому часі щось близьке і своє, дещо архетипне. Говорили про культурний код, синтез українськості сучасної й архаїчної, імпровізували, музикували, шукали сенси та символи… Дійшли висновку, що саме у цих предковічних образах-символах – світ української природи, нашої історії, особливості побуту, доброта і щирість української душі, бо народне мистецтво втілює в собі віру в добру силу лісу, землі, трав, чистої води».

У передчутті літа і сонця… Залік у нетрадиційній формі

Кафедра культурології

Image
У передчутті літа і сонця… Залік у нетрадиційній формі