У Волинському національному університеті імені Лесі Українки на базі кафедри соціальної роботи та педагогіки вищої школи факультету педагогічної освіти та соціальної роботи під керівництвом завідувача кафедри соціальної роботи та педагогіки, доцента Світлани Чернети та гаранта ОПП «Педагогіка вищої школи» зі спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки», доцента Лесі Мартіросян відбувається науково-методичний семінар із підвищення кваліфікації викладачів закладів вищої освіти «Реформування вищої освіти: європейські орієнтири та вітчизняні реалії». У заході беруть участь 145 науковців і викладачів, зокрема 28 докторів наук.

Мета науково-методичного семінару – осмислення пріоритетів, принципів і напрямів реформування вітчизняної вищої освіти; окреслення шляхів її інтеграції в європейський і світовий освітній простір; ознайомлення з сучасними технологіями навчання, що використовуються в закладах вищої освіти, й обмін досвідом щодо їх використання.

До проведення занять залучені науковці та фахівці Волинського національного університету імені Лесі Українки, інших вітчизняних і зарубіжних університетів (Польща).
Усі слухачі науково-методичного семінару можуть взяти участь в обговоренні проблем реформування вітчизняної вищої освіти, її європейських перспектив. Учасники розглядають питання модернізації системи освіти, змісту вищої освіти, основних тенденцій розвитку вищої школи на початку третього тисячоліття, особливостей державної політики у галузі вітчизняної вищої освіти, компетентнісного підходу до формування соціально успішної особистості педагога під час фахової підготовки. Особлива увага приділена питанням взаємодії освітніх закладів і стейкхолдерів у процесі підготовки фахівців, вивченню вітчизняного та зарубіжного досвіду їхньої співпраці. Розглядаються проблеми методичного характеру, зокрема щодо надання методичних рекомендацій із підготовки та проведення лекційних, семінарських, лабораторних і практичних занять.
Освітній результат науково-методичного семінару – оновлення теоретичних і практичних знань викладачів та науковців, опанування сучасними методами розв’язання професійних завдань, що забезпечить підвищення рівня їхньої кваліфікації.

Знаковою подією у роботі семінару стало проведення 26 травня круглого столу «Парадигми розвитку вищої освіти в Україні в XXI ст.». Із вітальним словом до учасників заходу звернулися проректор з навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна, декан факультету педагогічної освіти та соціальної роботи Володимир Антонюк і завідувач кафедри соціальної роботи та педагогіки вищої школи Світлана Чернета.
На семінарі було презентовано наукові здобутки Лесі Матріросян, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри соціальної роботи та педагогіки вищої школи («Автономія університету: коди історичного поступу»); Олесі Тоцької, кандидата економічних наук, доцента кафедри фінансів («Управління розвитком вищої освіти України в європейському освітньому просторі»); Наталії Гальчун, аспірантки кафедри соціальної роботи та педагогіки вищої школи («Концептуалізація поняття міжкультурної компетентності в сучасних наукових дослідженнях»); Ольги Фаст, кандидата педагогічних наук, доцента, проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці КЗВО «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради («Культура наукового наставництва як чинник забезпечення якості докторської освіти: європейський та національний контексти»); Лесі Вольнової, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри психосоматики та психологічної реабілітації, заступника декана з наукової роботи факультету психології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова («Віра в особистість як важливий принцип у роботі зі студентами ЗВО»).


Доповідачі зосередили увагу на актуальних проблемах реформування вищої освіти України; визначили перспективні напрями розбудови національної системи вищої освіти. Учасники семінару та присутні активно долучалися до наукового обговорення.
Леся МАРТІРОСЯН,
доцент кафедри соціальної роботи
та педагогіки вищої школи