Після того, як вчена рада ВНУ мені Лесі Українки затвердила ОПП «Мова та література (польська). Переклад» для бакалаврського та магістерського рівнів і перезатвердила ОПП «Середня освіта. Польська мова» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, на кафедрі полоністики і перекладу 30 червня відбулося фінальне розширене засідання за участю представників наукової спільноти та стейкхолдерів.
Основні питання, які винесено на обговорення, – це звіт кафедри і перспективи проведення акредитації спеціальностей «014 Середня освіта (Мова та література (польська))» і «035 Філологія (Мова та література (польська))» для бакалаврів у наступному навчальному році. На засіданні були присутні декан факультету Лілія Лавринович, представники кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура Львівського національного університету імені Івана Франка, кафедри полоністики Інституту філології Київського національного університету, провідні методисти Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти.
Від імені кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура виступила кандидат філологічних наук, доцент, гарант ОПП «Переклад (англійська та друга іноземні мови)» для другого (магістерського) рівня вищої освіти, яка успішно пройшла минулорічну акредитацію на рівні В, рецензент ОПП «Мова та література (польська). Переклад» у ВНУ імені Лесі Українки Юлія Наняк. Вона розповіла про особливості проходження акредитації їхньої ОПП, плюси та мінуси, уваги експертів, унікальність програми, що враховує туристичні й освітні особливості львівського регіону. Юлія Наняк зауважила, що рецензована нею програма Волинського національного університету імені Лесі Українки «Мова та література (польська). Переклад» відповідає всім вимогам, що ставляться до такого виду документації освітнього процесу і рекомендується до впровадження на полоністиці волинського вишу.
Кандидат філологічних наук, доцент кафедри полоністики, гарант освітньої програми «Польська мова і література, англійська та литовські мови» Марія Брацка ознайомила присутніх із результатами підготовки до акредитації у КНУ імені Тараса Шевченка, описала, у чому полягає унікальність їхньої програми. Науковець позитивно оцінила роботу кафедри полоністики і перекладу ВНУ імені Лесі Українки, яка працювала за рецензованою нею ОПП у 2020–2021 н. р., і висловила вдячність за врахування усіх минулорічних зауважень.
Завідувач відділу гуманітарних дисциплін ВІППО, методист зарубіжної літератури та мов національних меншин Лілія Бондарук від імені роботодавців, які співпрацюють із кафедрою полоністики і перекладу у галузі середньої освіти, висловила вдячність за високий професійний рівень випускників луцької полоністики, котрі забезпечують викладання польської мови не тільки у понад 500 школах Волині, а й сусідніх регіонів. Вона наголосила на необхідності формування педагогів згідно з вимогами НУШ і тісної співпраці вищої та середньої шкіл. Лілія Миколаївна зазначила, що рецензована нею у минулому році ОПП «Середня освіта. Польська мова», впроваджена в освітній процес з 1 вересня 2020 р., має хороші ефекти практичної реалізації. Позитивно, що робоча група, котру очолює доцент Юлія Васейко, актуалізували зміст ОПП, врахувавши побажання й зауваження стейкхолдерів, здобувачів освіти, випускників, абітурієнтів, висловлені під час робочих зустрічей та громадського обговорення, і перезатвердили на вченій раді Волинського національного університету імені Лесі Українки.
Кандидат філологічних наук, доцент, декан ФФтаЖ Лілія Лавринович, рекомендувала затвердити звіт кафедри полоністики і перекладу й відзначила високий професійний рівень усіх її членів, що має стати запорукою успішного проходження акредитації на двох ОПП освітнього рівня бакалавра.
У жвавій дискусії учасники засідання окреслили перспективи і вектори подальшої роботи кафедри для проходження успішної акредитації освітньо-професійних програм «Середня освіта. Польська мова» й «Мова та література (польська). Переклад».
Юлія ВАСЕЙКО,
доцент кафедри полоністики і перекладу,
гарант ОПП «Середня освіта. Польська мова», кандидат філологічних наук, доцент;
Світлана СУХАРЄВА,
професор і завідувач кафедри полоністики і перекладу,
гарант ОПП «Мова та література (польська). Переклад», доктор філологічних наук, доцен