Студенти факультету філології та журналістики вшанували пам’ять жертвам розстрілів в урочищі Бабин Яр 1941 року. У п’ятницю, 1 жовтня, журналісти та філологи під керівництвом викладачки Наталії Шульської провели захід, присвячений 80-й річниці тих подій.
Завданням студентів було віднайти невідомі факти та свідчення, пов’язані з трагедією. Більшість історій стосувалися представників єврейського населення. За кілька днів німецькі окупанти погубили понад 34 тисячі осіб різного віку. Євреї – національність, яка найбільше постраждала від репресій.
На початку заходу учасники пригадали хронологію подій. Далі обговорювали фільм «Бабин Яр. Контекст» і переглянули уривок 80-річної давнини, знятий безпосередньо в день початку трагедії. У ньому показані моторошні кадри загибелі кількох осіб – перших жертв німецьких розправ.
Також послухали розповідь про спогади акторки Діни Пронічевої – однієї з тих, кому вдалося врятуватися з Бабиного Яру. Жінка дивом не потрапила під обстріли. Вона буквально вибиралася з-під землі, проповзаючи біля численних людських тіл. Саме розповіді та перегляди відеоматеріалів зі спогадами очевидців і врятованих людей зайняли більшу частину дійства.
На завершення заходу студенти порушили проблему відсутності музею пам’яті подіям 1941 року та поміркували про доцільність його створення.
Коротка довідка:
29 жовтня 1941 року в урочищі Бабин Яр, що на околицях Києва, німецькі окупанти розпочали масово розстрілювати мирне населення. Дані про точну кількість загиблих невідомі: цифри коливаються від ста тисяч і більше. Жертвами стали жителі міста, радянські активісти й військовополонені, учасники Організації українських націоналістів, а також роми та євреї (розстріляні за етнічною ознакою). У післявоєнні роки на місці розстрілів радянська влада облаштувала парк.
Дмитро КЛИМЧУК,
студент спеціальності «Журналістика»