2 жовтня студенти групи Гідр-22 географічного факультету й учні 9-Б класу ЗОШ № 25 м. Луцька взяли участь в одноденній комплексній краєзнавчо-гідрографічній експедиції «Озерами Лесиного краю» в межах співпраці ВНУ імені Лесі Українки та Волинського обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства. Керівники експедиції Ліля Поліщук, Павло Савчук і доцент кафедри фізичної географії Ірина Нетробчук разом із юними дослідниками проїхали за маршрутом 9 поліських озер Ковельського району: Любитівське, Святе, Білинське, Межиліське, Нечимне, Ухове, Шкуратівське, Пісочне, Озерненське.
Під час експедиції Павло Савчук показав учасникам загальні обриси озер, взяті з інтерактивної карти «Водойми Волині»; ознайомив їх із глибиною та генезисом озер, озерними відкладами; розповів цікаві краєзнавчі легенди щодо назв озер.
Крім того, учні та студенти оглянули берегову лінію озер і під керівництвом Лілії Поліщук провели дослідження фізичних властивостей води: виміряли її температуру, визначили прозорість за диском Секкі, колір, запах і рН середовища.
Варто також зазначити, що під час експедиції студенти Гідр-22 групи поділилися зі школярами навичками та вміннями проводити метеорологічні спостереження.
Також Ірина Нетробчук ознайомила молодь із рослинним і тваринним світом озер. Юні дослідники, зокрема учні 9-Б класу, так були зацікавлені різними напрямами дослідження, що навіть у Шкуратівському озері знайшли перлівницю клиноподібну. Приємно вразила нас присутність на озерах перелітних птахів – лебедів шипунів.
На превеликий жаль, учасники експедиції не змогли побачити озеро Нечимне, яке повністю висохло й заросло рослинністю. А це саме те озеро, що надихнуло Лесю Українку на створення всесвітньовідомої драми-феєрії «Лісова пісня».
Окрім того, студенти групи Гідр-22 на практиці закріпили теоретичні знання з курсу «Гідробіологія», спостерігаючи за просторовим розподілом макрофітів в озері: очерт звичайний, рогіз вузьколистий, рдесник, водопериця колосиста, кушир занурений тощо, а також побачили ставковика болотяного. Також студенти відібрали деякі види макрофітів для гербарію.
Така участь школярів і студентів у спільних заходах допомагатиме учням у виборі майбутньої професії. Щиро дякуємо дирекції Волинського обласного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму за сприяння в організації проведення такої експедиції!
Географічний факультет