Primary tabs

«Слово має дихати вічністю, бо воно понад часом і простором»

By Feoles, 28 October, 2021
Переглянути на сайті

Студентам І та ІІІ курсів спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література) факультету філології та журналістики прочитав лекцію кандидат педагогічних наук, доцент кафедри стилістики та культури української мови Рівненського державного гуманітарного університету Олександр Михайлович Антончук. Захід відбувся 26 жовтня.

«Слово має дихати вічністю, бо воно понад часом і простором»

Тема «Духовні основи викладання української мови» неабияк зацікавила майбутніх педагогів. Лектор закцентував увагу на значенні слова в житті кожної людини, окреслив духовні риси вчителя як наставника, порівнявши його з сіячем із відомої біблійної притчі, який, не знаючи про кінцевий результат своєї праці, щоразу сподівається, що зерна його навчання дадуть добрі плоди. Олександр Михайлович поділився власним досвідом щодо використання виховного аспекту біблійних текстів на уроках української мови, зокрема під час аналізу мовних одиниць різних рівнів. Дав важливі поради про потребу шукати й знаходити таланти у своїх вихованцях, адже цим даром наділена кожна людина без винятку.

«Слово має дихати вічністю, бо воно понад часом і простором»

 

«Слово має дихати вічністю, бо воно понад часом і простором»

 

«Слово має дихати вічністю, бо воно понад часом і простором»

Після лекції студенти поділилися враженнями.

Марія Ошурко, студентка групи Укр-13О: «Дякуємо Олександрові Михайловичу за час, який він для нас виділив. Це була чудова лекція. Викладач наголосив на таких моментах, які змусили задуматися над своїм життям і поведінкою. Я почула багато корисного, зокрема щодо використання матеріалу з Біблії під час вивчення різних тем із української мови. Найбільше сподобалися притчі, які певною мірою змінили наші погляди на ті чи ті речі. Було б добре, якби такі заходи проводили частіше, адже питання співіснування духовності й буденності досить актуальне в сучасному суспільстві, яке іноді здається доволі жорстоким. Ми, як майбутні педагоги, маємо сприяти тому, щоб моральні принципи залишалися важливими за будь-яких життєвих умов».

Надія Швая, студентка групи Укр-13О: «Лекція Олександра Михайловича була дуже цікавою. Деякі міркування, які стосуються духовного виміру слова в житті людини, можливостей використання на уроках української мови біблійних текстів, для мене – нові та повчальні. Особливо сподобалося тлумачення притч, які будуть актуальними, на мою думку, завжди, бо допомагають розв’язувати багато життєвих проблем. Лекція дуже корисна та інформативна».

Катерина Бортник, студентка групи Укр-12О: «Дякую Олександрові Михайловичу за актуалізацію ролі духовних цінностей і знання Святого Письма під час проведення уроку в школі. Запам’ятала багато слушних порад, упевнена, що в майбутньому використаю їх на практиці».

Іванна Верейко, студентка групи Укр-12О: «Лекція надзвичайно сподобалась, нагадала про важливі речі, які часто забуваємо. Цитати зі Святого Письма подарували емоції спокою та розуміння ваги духовних цінностей. Фраза лектора учитель – це не той, хто вчить, а той, у кого вчаться додала усвідомлення, наскільки важка професія педагога, адже потрібно щодня подавати приклад своїм учням, робити навчання легким і цікавим, давати знання й уміння їх застосовувати, дбати про духовність і максимально сприяти усвідомленню важливості бути людиною».

Ірина Ольховик, студентка групи Укр-34О: «Лекція була дуже цікавою та пізнавальною. Ми переосмислили багато чого з власного життя, задумалися, яке важливе значення мають вимовлені нами слова для оточення й нас самих, зрозуміли, що біблійні притчі мають неперевершений виховний потенціал. Дякуємо лекторові й організаторам заходу».

Такі спільні заходи відбуваються відповідно до договору про співпрацю між Волинським національним університетом імені Лесі Українки та Рівненським державним гуманітарним університетом про реалізацію спільних інтересів у сфері освіти й виховання студентської молоді в закладах вищої освіти.

Лариса ДЕРКАЧ,

доцент кафедри української мови;

Руслана ЗІНЧУК,

доцент кафедри української мови

Image
«Слово має дихати вічністю, бо воно понад часом і простором»