Primary tabs

Як розширити можливості працевлаштування випускників-філологів і не тільки

By Feoles, 11 November, 2021
Переглянути на сайті

Знаково, що 4 листопада, напередодні Тижня факультету філології та журналістики, відбулася робоча зустріч представників цього факультету, ректорату Університету та Волинського регіонального центру підвищення кваліфікації, під час якої підписано меморандум про співпрацю та партнерство.

Директор Волинського регіонального центру підвищення кваліфікації Тетяна Литвиненко зауважила, що заклади освіти успішно співпрацюють упродовж десятиріч на рівні різних кафедр, мають чимало досягнень, але, реагуючи на виклики сьогодення, вирішили комплексно посилити роботу для організації спільних заходів, а також реалізації освітніх проєктів і програм.

Як розширити можливості працевлаштування випускників-філологів і не тільки

Керівник навчально-методичного відділу центру Ольга Мойсік і методист цього ж відділу Лариса Касьян висловили вдячність викладачам факультету філології та журналістики, передусім кафедри історії та культури української мови, за постійну співпрацю, спрямовану на вдосконалення рівня володіння державною мовою публічних службовців Волинської області.

Водночас очільниця центру Тетяна Литвиненко наголосила, що цьогоріч спільно вдалося реалізувати декілька всеукраїнських онлайн-семінарів перепідготовки та підвищення кваліфікації. Зокрема, апробовано програму доцента кафедри історії та культури української мови Ірини Левчук «Мовнокомунікативний практикум із використанням ІКТ для публічних службовців», що стало можливим завдяки партнерству закладів освіти.

Про досвід Університету в сфері перепідготовки та підвищення кваліфікації в умовах нової реальності та перспективи співпраці з центром розповів директор Навчально-наукового інституту неперервної освіти Олег Дикий.

Проректор з навчальної роботи та рекрутації Юрій Громик і декан факультету філології та журналістики Лілія Лавринович погодилися, що заклади вже мають сформовану традицію співпраці. До речі, у травні здобувачі освіти за спеціальністю 035 Філологія презентували спільний онлайн-проєкт «Філологи рекомендують!», що зорієнтований на публічних службовців, які вдосконалюють рівень володіння державною мовою. Це приклад того, як ґрунтовна теоретична підготовка майбутніх фахівців у царині філології безпосередньо слугує запитам практиків у галузі публічного управління.

Як розширити можливості працевлаштування випускників-філологів і не тільки

Присутні домовилися активніше залучати здобувачів освіти до участі в програмі центру «Школа молодого управлінця», яка створює реальні перспективи працевлаштування випускників в органах державної влади та місцевого самоврядування.

На продовження зустрічі учасники обговорили запроваджені цьогоріч новації до освітньо-професійної програми «Українська мова та література. Світова література», адже здобувачі освіти матимуть змогу на ІV курсі пройти виробничу практику на базі Волинського регіонального центру підвищення кваліфікації, удосконалюючи рівень мовнокомунікативних компетентностей. Прикметно, що в центрі нині працює фахівцем із загального та кадрового діловодства випускниця факультету філології та журналістики за спеціальністю «Українська мова та література» Олеся Ющик.

Про актуальність висловлених учасниками зустрічі думок щодо запровадження європейських стандартів у сфері освітньої діяльності зауважив ректор ВНУ імені Лесі Українки Анатолій Цьось, окресливши своє бачення подальшої співпраці та можливі вектори її розвитку. На завершення Анатолій Васильович подякував Тетяні Литвиненко за активну позицію в обговоренні шляхів покращення підготовки фахівців зі спеціальності 035 Філологія за освітньо-професійною програмою «Українська мова та література. Світова література» та підтримку й популяризацію проєктів факультету філології та журналістики.

 

Ірина ЛЕВЧУК,

гарант ОПП «Українська мова та література.

Світова література»

Автор фото  Лариса КАСЬЯН

Image
Як розширити можливості працевлаштування випускників-філологів і не тільки