Primary tabs

Міжнародне стажування й інші академічні мобільності викладачів журналістики

By Feoles, 12 November, 2021
Переглянути на сайті

Академічна мобільність викладачів журналістики – окрема ділянка роботи, яку провадить кафедра соціальних комунікацій. Зокрема, у фокусі постають участі у спільних журналістських і наукових медіазнавчих проєктах, можливості викладання лекційних чи практичних занять, гостьові виклади в інших ЗВО, як українських, так і закордонних, провадження наукових досліджень, наукові стажування та підвищення кваліфікації.

Упродовж останніх 5 років академічна мобільність викладацького складу кафедри соціальних комунікацій розвивається не лише в плані академічної внутрішньої мобільності, а й міжнародної. Цьогоріч продовжується наукове та науково-практичне стажування доктора наук із соціальних комунікацій, професора Світлани Кравченко у польських університетах. Із жовтня по листопад 2021 р. Світлана Іванівна залучена до наукового та викладацького життя Університету Адама Міцкевича (м. Познань, Республіка Польща), де активно бере участь у наукових заходах, зокрема конференції до відкриття Центру досліджень участі жінок у громадському просторі. Завдяки отриманню індивідуального міжнародного гранту – Нагороди імені І. Виговського для науковців під патронатом Президента Польщі – стало можливим 12-місячне перебування з науково-дидактичною метою у 6 польських університетах.

Міжнародне стажування й інші академічні мобільності викладачів журналістики

Професор Світлана Кравченко – член Програмової ради бібліотеки літератури наших сусідів Інституту слов’янської філології Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні; Люблінського відділу Спілки польських письменників; наукової ради і редколегії наукових часописів «Religious and Sakred Poetry, Religion, Culture and Education. The International Scientific Periodical» (м. Краків, Республіка Польща) і «Студії з історії суспільно-господарської ХІХ і ХХ ст.» (м. Лодзь, Республіка Польща), наукового журналу «Інтегровані комунікації» м. (Київ), збірника наукових праць «Аналітика. Прогнози. Інформаційний менеджмент» (ЧНУ імені Ю. Федьковича). Упродовж 2013–2018 рр. була членом науково-дослідної групи Міжнародного проєкту «Pamiętniki i listy polskich autorów z Ziem Zabranych (Litwa, Białoruś, Ukraina) w latach 1795–1918», фінансованого Міністерством науки й освіти Польщі.

Академічна міжнародна мобільність Світлани Кравченко відбувалася у Польщі, де проходило стажування, та в межах якого як «гостьовий професор» читано цикли лекцій «Жінки в історії та культурі України» (березень 2018 р., Лодзький університет, м. Лодзь) і «Преса польського прометейського руху: польсько-український вимір» (2018 р., Університет Яна Кохановського, м. Кельце). Упродовж 2019–2021 рр. відбувалося стажування професора у Лодзькому університеті (м. Лодзь) і Гданському університеті (м. Гданськ).

Міжнародне стажування й інші академічні мобільності викладачів журналістики

 

Міжнародне стажування й інші академічні мобільності викладачів журналістики

Підвищення кваліфікації та 6-місячне наукове стажування в Університеті імені Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін, Республіка Польща) у 2017–2018 рр. проходили доценти кафедри соціальних комунікацій Наталія Благовірна, Марія Рожило, Олена Кошелюк, Оксана Самуляк, Наталія Шульська.

Міжнародне стажування й інші академічні мобільності викладачів журналістики

 

Міжнародне стажування й інші академічні мобільності викладачів журналістики

Під час академічного міжнародного стажування викладачі кафедри соціальних комунікацій ВНУ імені Лесі Українки обговорили низку актуальних проблем галузі під час зустрічей та інших активностей – можливості просування медіапроєктів, шляхи інформаційної підтримки та співпраці з науковими хабами тощо.

Окремий фокус було відведено науковій журналістиці та її розвитку, науковим часописам, зокрема Університету Марії Кюрі-Склодовської у Любліні. За круглим столом відбулася також дискусія за участі українських і польських науковців про видавництва, способи активної промоції наукових видань, зокрема й електронних. Активно дискутували, ділилися досвідом викладання, журналістської роботи та редакторства.

Міжнародне стажування й інші академічні мобільності викладачів журналістики

Викладачі кафедри соціальних комунікацій також пройшли навчання-стажування з проблем боротьби з дезінформацією та впровадження медіаграмотності (цикл тренінгів відбувався онлайн упродовж 1 березня 2020 р. – 1 березня 2021 р.) від Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів / International Research and Exchanges Board (IREX).

Із 15 жовтня 2020 р. по 25 лютого 2021 р. кафедра соціальних комунікацій успішно реалізувала грант «Media community of Volyn region through activities: improvement through trainings, dialogue, gameplay and competition» / «Медіаспільнота Волинської області через активності: удосконалення через тренінги, діалогізація, ігрофікація і змагальництво» (Олена Кошелюк, Оксана Косюк, Марія Рожило, Наталія Благовірна, Оксана Теребус). Грант наданий у межах проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», який виконується IREX за підтримки Посольств Великої Британії та США, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України й Академією української преси.

Ще один грант кафедра соціальних комунікацій (Оксана Косюк) отримала на реалізацію проєкту «Альтернативне вирішення гендерних проблем» (2018–2019 рр.) від Українського жіночого фонду.

Викладачі постійно підвищують свою кваліфікацію, проходять стажування в Україні та за кордоном, беруть участь в онлайн-курсах, міжнародних конференціях і подіях, застосовують свої знання на практиці.

Олена КОШЕЛЮК,

завідувач кафедри соціальних комунікацій;

Марія РОЖИЛО,

гарант ОП «Журналістика і міжкультурна комунікація»

Image
Міжнародне стажування й інші академічні мобільності викладачів журналістики