12 листопада на занятті з основ спеціальності журналісти І курсу разом із викладачами кафедри соціальних комунікацій провели віртуальне ток-шоу «Плюс/мінус булінг?». Ведуча – Оксана Косюк, доцент кафедри соціальних комунікацій.
Експертизу здійснювали кандидат психологічних наук Наталія Коструба, голова наукового товариства факультету психології Вікторія Федькович і шкільний психолог Оконського ліцею Леся Макарчук.
Учасники дійства активно обговорювали теоретичні аспекти булінгу (вияви, історичні та вікові модифікації, етапи розгортання тощо) й ознайомилися зі способами боротьби із цькуванням.
Особливе зацікавлення викликали розповіді очевидців і потерпілих, а також сеанс миттєвого психоаналізу свідчень. З’ясувалося, що свідки, які мовчать, повністю розділяють вину з нападниками, а найбільше булерів лякають незворушність і почуття гумору.
Насамкінець Зоряна Ващук розповіла історії відомих й успішних людей, для котрих булінг став не лишень випробуванням, а й поштовхом до протистоянь, самовдосконалення й успішних реалізацій.
З’ясувалося також, що не останню роль у цькуванні дітей і підлітків відіграють новітні ЗМІ, зокрема соціальні мережі Facebook, Tik Tok, Youtube й інші. Саме з їх «подачі», як правило, розгортаються булінгові конфлікти та спотворюється вихідна інформація. Поради та застереження щодо публікації подібних матеріалів присутні резюмували під час дискусій.
На превеликий жаль, цькування сьогодні стали справжньою проблемою. Кожен може опинитися чи стикнутися із ситуаціями булінгу, тож розібратися зі складним явищем варто не тільки здобувачам освіти, а й батькам і викладачам (учителям) / науковцям.
Оксана КОСЮК,
доцент кафедри соціальних комунікацій;
Олена КОШЕЛЮК,
завідувач кафедри соціальних комунікацій