Primary tabs

Здійснення спільної мрії

By Sobutskyi, 15 November, 2021
Переглянути на сайті

Коли люди об’єднуються заради реалізації спільної мети – то велика сила. Проте коли об’єднуються їхні мрії – сила у стократ потужніша. Це довели Волинський національний університет імені Лесі Українки та Генеральне консульство Республіки Польща в Луцьку.

 

На факультеті філології та журналістики відбулося урочисте відкриття аудиторії полоністики, яка вражає своєю універсальністю. У ній поєднано домашній затишок, приємну атмосферу бібліотеки, сучасний ритм робочого кабінету й урбаністичний дизайн навчальної аудиторії.

 

полоністика

 

полоністика

Декан факультету Лілія Лавринович привітала присутніх із тим, що полоністика тепер матиме свій унікальний простір, і розповіла, що всі наші великі й малі проєкти народжуються з мрії. Тож її просто потрібно мати, а також людей, які допоможуть її втілити. А кабінет полоністики – тому підтвердження.

 

полоністика

 

полоністика

 

полоністика

 

Ректор ВНУ імені Лесі Українки Анатолій Цьось був приємно вражений кінцевим результатом, адже тільки в липні вирішили починати роботи, а вже на початку листопада – відкриття.

«Навчальний простір – запорука якісної освіти. Оскільки живемо у світі, де швидко змінюються підходи та світогляд, то важливо не стояти не місці. І Університет не тільки не стоїть, а постійно шукає нові шляхи розвитку. Тому ми розвиваємося й формуємо свої чіткі конкурентні переваги. Серед цих переваг важлива академічна мобільність, зокрема завдяки чудовій співпраці з Генеральним консульством Республіки Польща в Луцьку та польськими університетами», – сказав ректор ВНУ імені Лесі Українки.

 

полоністика

 

полоністика

 

Після цього Анатолій Васильович вручив Золотий нагрудний знак Генеральному консулові Республіки Польща в Луцьку Славомірові Місяку та подяку консулові Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Терезі Хрущ.

 

Славомір Місяк щиро подякував за можливість долучитися до прекрасної спільної справи й зазначив, що Луцьк – справді потужний студентський центр полоністики. Тому він і надалі зацікавлений у підтримці якісної освіти.

 

полоністика

 

полоністика

 

Проректор Університету Юрій Громик розповів, що сучасна аудиторія полоністики – це спільний результат усього колективу: «Наша кафедра полоністики і перекладу відома вже далеко за межами області та навіть країни. Тож переконаний, що цей простір, який ми сьогодні відкриваємо, стане культовим. І це мене надзвичайно тішить».

 

Доцент кафедри Юлія Васейко щиро розповіла, що працює з найкращими студентами й найліпшими колегами: «Але щось нам бракувало – місця, де могли би зустрічатися і розмовляти. І це невимовна радість, бо воно з’явилося. Ми зробили це для молодого покоління. Цей кабінет, ця майстерня – справді здійснення спільної мрії. Тому дякую за величезну підтримку рідному Університету, Генеральному консульству Республіки Польща в Луцьку, за дружні поради – професорові Адамові Реґевичу та дизайнерці Людмилі Бондарчук, яка зуміла поєднати, здавалося б, непоєднуване».

 

Не обійшлося й без презентів. Професор Гуманітарно-природничого університету імені Яна Длугоша Адам Реґевич (м. Ченстохова, Республіка Польща) подарував для навчальних потреб кілька сучасних підручників.

 

полоністика

 

полоністика

 

полоністика

 

полоністика

 

полоністика

Насамкінець святкової зустрічі Анатолій Цьось озвучив пропозицію назвати аудиторію іменем Юзефа Лободовського, талановитого польського письменника, літературного критика, невтомного перекладача, історика, громадського діяча та засновника літературного тижневика «Волинь» (1937–1938 рр.). Додамо також, що 2019 року світ побачила ґрунтовна праця нашої професорки Світлани Кравченко «Юзеф Лободовський – митець, мислитель, бунтар та українофіл. Життя і творчість: монографія».

 

Відділ інформаційної політики

Image
полоністика