Кафедра полоністики і перекладу ВНУ імені Лесі Українки в межах співпраці з Волинським відділенням Спілки вчителів-полоністів України імені Габріелі Запольської провела «Зимову школу майбутніх учителів польської та англійської мов» для здобувачів освіти, котрі навчаються за освітньо-професійною програмою «Середня освіта. Польська мова». Упродовж п’яти днів (31 січня – 5 лютого) студенти зустрічалися з нещодавніми випускниками-полоністами, котрі пов’язали своє життя зі школою, викладанням польської й англійської мов у державних і приватних освітніх установах.
Відкрила проєкт Інга Ткаченко, випускниця 2015 р., вчитель польської й англійської мов у Луцькій спеціалізованій школі І–ІІІ ступенів № 1 Луцької міської ради Волинської області, екзаменатор на сертифікаційних іспитах із польської мови, викладач польської мови в ТОВ Юнеко Груп. Під час щирої розмови, котра згодом переросла в активний діалог зі студентами, пані Інга поділилася своїми методичними напрацюваннями, секретами педагогічної творчості, розповіла про специфіку роботи з різними віковими групами тощо.
Другий день занять у «Зимовій школі майбутніх учителів польської та англійської мов» провела випускниця полоністики 2020 р. Ірина Гордійчук. Ще в недалекому минулому – розумна, емоційна, старанна студентка, активна учасниця усіх заходів, котрі відбувалися на факультеті філології та журналістики, сьогодні – популярний викладач у мовній школі Savvy Language School (м. Київ), мовній школі Lingua House (м. Луцьк) й онлайн-платформи Just School. Під час легкої та невимушеної розмови пані Ірина пригадала свої студентські роки, розповіла про особливості викладання польської й англійської мов у приватних освітніх закладах. Примітно, що слухачі не залишалися пасивними, ставили питання й отримували на них ґрунтовні відповіді.
Третій день занять у «Зимовій школі майбутніх учителів польської та англійської мов» подарував зустріч зі справжнім фахівцем, ще такою молодою, але вже досвідченою учителькою польської мови Луцької гімназії № 4 імені Модеста Левицького Катериною Ткачук. Пані Катерина закінчила факультет філології та журналістики 2021 р., проте ще з ІV курсу почала працювати в одній із найкращих шкіл обласного центру. Під час зустрічі пані Катерина розповіла про основні аспекти роботи вчителя іноземної мови у сучасній школі, значення мотивації в ефективності освітнього процесу, роль особистості учителя у ставленні школяра до навчання.
Четвертий день занять минув у товаристві Ірини Ройко – випускниці 2020 р., вчительки польської мови Комунального закладу загальної середньої освіти «Прилуцький ліцей № 29 Луцької міської ради». Пані Ірина розповіла, з чого розпочинала свій шлях, окреслила плюси і мінуси роботи у школі, поділилася секретами креативних і корисних уроків на свіжому повітрі, ефективними прийомами навчання, котрі сприяють активізації інтересу школярів до вивчення іноземної мови. «Учителювання – це радість і задоволення!» – наголосила Ірина Ройко.
Завершальний день занять у «Зимовій школі майбутніх учителів польської та англійської мов» студенти провели разом із привітною та щирою Ольгою Комар – випускницею 2021 р., а нині вчителем польської мови у ЗОШ № 13 м. Луцьк. Під час зустрічі пані Ольга розповіла про те, як вирішила стати педагогом, про перші дні вчителювання, а також закцентувала, що учитель – авторитет для дитини, тому потрібно відповідально ставитися до своєї роботи, завжди намагатися знайти правильний підхід до кожного школяра.
Примітно, що модераторами зустрічей були студенти ІІ курсу полоністики: Денис Макарчук, Вікторія Ковальська, Іванка Невар, Христина Єфімчук. Це новий досвід для здобувачів освіти, котрий значно посилив їхні soft skils у площині ефективної комунікації.
Кафедра полоністики і перекладу щиро вдячна нашим випускниками, котрі зголосилися взяти участь у «Зимовій школі майбутніх учителів польської та англійської мов», Волинському відділенню Спілки вчителів-полоністів України імені Габріелі Запольської – за співпрацю, здобувачам освіти – за небайдужість і бажання вдосконалюватись!
Юлія ВАСЕЙКО,
доцент кафедри полоністики і перекладу,
гарант ОПП «Середня освіта. Польська мова»