Primary tabs

Відбулась щорічна Медіашкола для майбутніх журналістів

By Sobutskyi, 18 May, 2022
Переглянути на сайті

Кафедра соціальних комунікацій Волинського національного університету імені Лесі Українки 12 травня 2022 року організувала та провела щорічну Медіашколу для майбутніх журналістів.

 

Організатори запропонували на обговорення аудиторії актуальну тему: нові виклики в журналістиці в умовах війни. Цьогоріч захід відбувся в очному форматі. Учасницями стали старшокласниці луцьких ліцеїв та педколеджу.   

 

школа

 

Проректор із навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна виступила із вітальним словом та відкрила роботу Медіашколи. Спікерка наголосила на вагомій ролі журналіста в сучасному світі та його особливу місію в умовах воєнного часу.

 

школа

 

Майбутні журналісти разом із Марією Рожило окреслили потребу критичного мислення як інструменту медіаграмотності аудиторії та як універсального засобу боротьби із маніпулятивним контентом.

 

школа

 

Викладач Наталія Шульська запропонувала учасникам Медіашколи виявити ознаки дезінформації в медіатекстах, а також провела майстер-клас зі спростування найпоширеніших фейків.

 

школа

 

Про правила медіабезпеки у воєнний час в цілому та про правила висвітлення прав дитини в умовах війни зокрема розповіла Оксана Теребус. Вона наголосила на необхідності дотримання професійних стандартів журналістами та акцентувала увагу аудиторії на особливостях цих правил у мирний та воєнний час.

 

школа

 

Учасники Медіашколи зацікавилися освітньою програмою Журналістика і міжкультурна комунікація, запитували про умови вступу на журналістику та поспілкувалися не тільки із викладачами, але й зі студентами, які здійснювали інформаційний супровід заходу.

 

школа

 

Від Оксани Косюк старшокласниці мали змогу дізнатися про студентський інформаційний ресурс Нівроку (https://ffj.in.ua), проєкти кафедри соціальних комунікацій та здобувачів освіти журналіста, про навчання з елементами дуальної освіти на базах редакцій ЗМІ та про широкі можливості і цікаві перспективи, які відкриває журналістика.

 

школа

 

Про результативну роботу Медіашколи говорять відгуки учасниць, які радо поділилися своїми емоціями та враженнями:

“Люблю журналістику в першу чергу через те, що вона дає можливість спілкуватися з новими людьми і дізнаватися про них щось особливе” (Тетяна Маркопольська, учениця 11 класу Луцького ліцею № 27).

“Було цікаво і результативно: знання, які сьогодні отримала, неодмінно буду використовувати. Ще раз переконалась у своїй повазі та любові до професії журналіста. Хочу і далі цілеспрямовано йти до своєї мети” (Дарина Семенюк, учениця 11 класу Луцького ліцею № 14).

“Я б неодмінно хотіла відвідувати схожі зустрічі в очному форматі, адже живе спілкування та щирі емоції неможливо замінити! Було приємно поспілкуватися із кваліфікованими викладачами, які не тільки були зацікавлені у поданні матеріалу, а їм важливо було почути нашу думку” (Вікторія Бартошук, учениця 11 класу Луцького ліцею № 14).

“Враження лише найкращі! Вкотре переконалась, що журналістика – це те, що мені потрібно і те, що люблю” (Соломія Корольчук, учениця 11 класу Луцького ліцею № 21).

 

школа

 

Марія РОЖИЛО, гарант ОП Журналістика і міжкультурна комунікація,

Олена КОШЕЛЮК, завідувач кафедри соціальних комунікацій.

Фото – Анна Присяжна, студентка-журналістка 2 курсу

 

Image
школа