Підготовка фахівців із регіональної безпеки на ФМВ

Підготовка фахівців із регіональної безпеки на ФМВ

By Feoles, 18 July, 2022
Переглянути на сайті

Факультет міжнародних відносин Волинського національного університету імені Лесі Українки запрошує на навчання за освітньо-професійною програмою «Регіональна безпека» спеціальності 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії.

Про передумови відкриття нової освітньої програми, навчальну та практичні компоненти й перспективи працевлаштування розповідають викладачі факультету.

Антоніна Шуляк, декан факультету міжнародних відносин, доктор політичних наук, професор:

Антоніна Шуляк, декан факультету міжнародних відносин, доктор політичних наук, професор:

«Світ ХХІ століття довів нам, що нічого стабільного немає. Міжнародні відносини змінюються, і безпека стала актуальною для кожного громадянина, кожної держави. Вивчати і досліджувати регіональні системи безпеки, інституції, що працюють у сфері безпеки, еколого-економічні проблеми, що виникають під час воєнних дій, специфіку нашого регіону в загальній системі безпеки є надзвичайно необхідним на сьогодні. Україна довела світу, що з нею можна будувати, а не руйнувати, на плечах синів та доньок нашої держави встояла Європа та закріпилися цивілізаційні цінності світу.

Освітньо-професійна програма «Регіональна безпека» ґрунтується на здатності розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми з міжнародних відносин, суспільних комунікацій і регіональних студій, міжнародних економічних відносин та фінансово-економічного забезпечення регіонального розвитку, регіональної безпеки, здатності здійснювати аналітичні дослідження і прогнозувати розвиток міжнародної, економічної,  інформаційної й безпекової сфер».

Коцан Наталія, доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних відносин і регіональних студій, голова координаційної ради Інституту Польщі:

Коцан Наталія, доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних відносин і регіональних студій, голова координаційної ради Інституту Польщі:

«Фахівці, які будуть навчатися на ОПП «Регіональна безпека», готуватимуться до роботи в регіонах, зокрема у структурах ОТГ, місцевих і регіональних органах влади, підприємствах та організаціях. Саме тому їм важливо розумітися на регіональних особливостях розвитку територій, мати уявлення про регіональний потенціал територій і його компоненти: природні, демографічні, правові, інформаційні, безпекові. Без безпекового компонента їхня реалізація  є малодієвою. Регіональна безпека гарантує стабільне функціонування та сталий розвиток. Акценти на безпековий компонент посилюються внаслідок широкомаштабного вторгнення Росії в Україну. Тому навчальний план ОПП «Регіональна безпека» спрямований на вивчення таких дисциплін, які забезпечують студентам здобуття компетентностей, що дозволяють працевлаштуватися в регіоні, адаптуватись до нових професій і форм зайнятості. Основу знань закладуть такі навчальні дисципліни як «Основи геополітики і геостратегії», «Регіональні системи колективної безпеки», «Зовнішня політика та безпека країн регіону», «Міжнародні інституції з питань безпеки в регіоні». Студентів зацікавить політична лімологія та безпека кордонів, вони дізнаються про специфіку регіональних систем колективної безпеки; освоять ази дипломатичної роботи. Посилюють освітній процес: дуальна освіта, виробничі практики та інші новації, які є в межах даної освітньо-професійної програми «Регіональна безпека»».

Коцан Наталія, доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних відносин і регіональних студій, голова координаційної ради Інституту Польщі:

Карпчук Наталія, доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних комунікацій та політичного аналізу:

«У сучасному цифровізованому світі інформація, яку ми отримуємо і якій довіряємо, визначає наш спосіб мислення, оцінку й розуміння об’єктивної реальності, розвиток особи, суспільства, держави й регіону. Однак із розвитком інформаційно-комунікаційних технологій інформація перетворюється на «зброю масового ураження», яка спроможна провокувати деструктивні дії, ненависть, руйнувати цілісність суспільства, формувати негативні стереотипи стосовно «інших», розпалювати ворожнечу усередині країни й на регіональному рівні.  Інформаційна безпека – це стан захищеності від означених руйнівних впливів, це – основа мирного співіснування, толерантності, порозуміння між націями й державами. Ми навчаємо: інформаційно-аналітичній діяльності, яка є основою для розробки й прийняття важливих управлінських рішень локального, регіонального й міжнародного рівнів, а також формує компетенції у сфері аналізу джерел інформації; оцінці викликів й загроз регіональній і міжнародній інформаційній безпеці, обізнаності у сфері заходів з інформаційної (кібер-) безпеки, що розробляються на європейському й міжнародному рівнях; боротьбі з деструктивними впливами, спровокованими інформаційними війнами й геополітичним протистоянням.

Сучасна війна розгортається не лише на полі бою, вона відбувається у медіа- та кіберпросторі держав. Її ціль – деструктивний вплив на свідомість громадян, нанесення шкоди інфраструктурі держави, руйнування репутації та іміджу держави за кордоном. Розуміння природи таких загроз, виявлення і протидія цим викликам – завдання інформаційної безпеки».

Бояр Андрій, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин та управління проектами, Жан Моне професор (ЄС):

Бояр Андрій, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин та управління проектами, Жан Моне професор (ЄС):

«Економічна безпека – це стан економіки, при якому забезпечується стійке економічне зростання; ефективне задоволення економічних потреб; контроль держави за рухом і використанням національних ресурсів; захист економічних інтересів країни на національному і міжнародному рівнях. Економічна безпека – це складова частина національної безпеки, її фундамент і матеріальна основа. Вивчатимуться економічна безпека на мікро-, мезо- і макрорівнях за такими напрямами: поняття економічної безпеки; фактори, що впливають на економічну безпеку (економічна політика, діяльність інших суб’єктів господарювання, кризові явища в економіці, недобросовісна конкуренція тощо); складові економічної безпеки та методика їх оцінювання; методичні підходи до оцінювання економічної безпеки; індикатори економічної безпеки, їх види; система управління економічною безпекою; механізми забезпечення економічної безпеки; правовий режим захисту економічної безпеки; інформаційний чинник економічної безпеки; економічна безпека та ризик-менеджмент. Особливої актуальності набувають питання економічної безпеки в умовах війни та повоєнного відновлення, адже пошук ресурсів для ефективного протистояння агресору та відбудова економіки України після завершення бойових дій є пріоритетними завданнями для нашої держави на сучасному етапі».

Черняк Оксана, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри іноземних мов та перекладу:

Черняк Оксана, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри іноземних мов та перекладу:

«Знання іноземних мов – ключ до успіху в сучасному світі. Особливо це актуально сьогодні у нашому прикордонному регіоні, де є можливість співпраці з іноземними фірмами та організаціями. Знання іноземних мов забезпечує підвищення рівня професійної компетенції спеціаліста, у тому числі фахівця з регіональної та економічної безпеки. Наші студенти, здобуваючи свою основну спеціальність, мають унікальну нагоду поглиблено вивчати іноземні мови. А процес вивчення іноземних мов на нашому факультеті є цікавим та інтерактивним! Студенти мають можливість вибору першої іноземної мови (англійська, німецька, польська, іспанська), яку будуть вивчати упродовж чотирьох років навчання, та другої іноземної мови (англійська, німецька, польська, іспанська, французька, китайська). Крім того, вони  вивчають іноземну мову спеціальності та особливості перекладу конференцій і публічних заходів, а під час перекладацької практики вчаться застосовувати свої знання і здобувати необхідні компетентності. Тому наші випускники досконало володіють іноземними мовами, тим самим стаючи конкурентоспроможними претендентами на високооплачувані посади».

 

Контакт:

факультет міжнародних відносин,

43025, м. Луцьк, проспект Волі, 13, навчальний корпус А, каб. 208,

int-rel@vnu.edu.ua

Антоніна ШУЛЯК (0955237596),

Євгенія ВОЗНЮК (0958654410)

Image
Підготовка фахівців із регіональної безпеки на ФМВ