Студенти-магістранти другого року навчання Волинського національного університету імені Лесі Українки в межах вивчення вибіркової дисципліни «Україномовна література в Польщі» вшанували пам’ять письменника, громадського діяча, перекладача Якова Мушинського (псевдонім – Яків Гудемчук).
12 вересня виповнилося 100 років від дня народження нашого славного випускника, котрий у часи Другої світової війни закінчив філологічний відділ і став педагогом-філологом. Уродженець Луцька згодом здобув і військову освіту, воював у складі Польського війська, а опісля опинився у далекому від рідних земель Кошаліні (Республіка Польща), де прожив понад пів століття. На чужині не асимілювався, навпаки завжди демонстрував своє українське походження.
Яків Гудемчук був активним співтворцем Українського суспільно-культурного товариства, готував перші передачі українською мовою на «Польському радіо». Хоч і став членом Спілки письменників Польщі, проте більшість своїх літературних творів видавав саме українською мовою. Автор кількох поетичних збірок і численних перекладів класиків польської та німецької літератур. Провідною темою для своєї творчості обрав Батьківщину.
Про життєві дороги нашого земляка, його творчі експерименти, перекладацькі здобутки розповіли студенти шостого курсу. Декламували поезії Якова Гудемчука. Після заняття світлину на згадку зробили на факультеті філології та журналістики біля меморіальної дошки Якову Гудемчуку.
Віктор ЯРУЧИК,
завідувач кафедри української літератури