Primary tabs

Полоністи обговорюють ОПП: реалізація внутрішньої мобільності

By Moshan, 25 October, 2022
Переглянути на сайті

Цьогорічна осінь для кафедри полоністики і перекладу щедра на зустрічі з представниками інших закладів вищої освіти України. У межах реалізації внутрішньої мобільності наприкінці вересня відбулося міжкафедральне засідання, ініційоване з нагоди підписання договору про співпрацю між ВНУ імені Лесі Українки та Криворізьким державним педагогічним університетом. До розмови долучилися колеги з кафедри української та зарубіжної літератур цього закладу вищої освіти, а модерувала зустріч професор Світлана Ковпік. Однією з основних проблем обговорення стало місце літератури в системі вищої освіти. Найважливіший результат – домовленість щодо обміну студентами та викладачами обох ЗВО.

полоністиполоністи

21 жовтня кафедра полоністики і перекладу провела спільне онлайн-засідання з кафедрою загального мовознавства і слов’янських мов Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, на якій були присутні гаранти, викладачі, здобувачі освіти та стейкхолдери. Від луцьких полоністів зустріч координувала доцент Юлія Васейко, гарант ОПП «Середня освіта. Мова та література (польська). Переклад». Колеги-освітяни з Тернополя представили ОПП «Середня освіта. Польська мова і література, українська мова і література». Від філологічного факультету, зокрема від кафедри історії та культури української мови Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, де зроблено перші кроки для запровадження полоністичного напряму в філологічні студії, виступив Ярослав Редьква. Він ознайомив присутніх із труднощами та досягненнями його кафедри на шляху до створення ОПП з полоністики.

полоністи

Усі учасники зустрічі розповіли про позитивний досвід у реалізації програми «Подвійний диплом», звернули увагу на нові можливості впровадження в навчальний процес вибіркових дисциплін, підкреслили роль гостьових лекторів і професорів, які є носіями польської мови як рідної.

Юлія Васейко, поділившись досвідом реалізації ОПП, яка формує майбутніх учителів-полоністів у нашому університеті, розповіла про історію формування програми, її сильні сторони – дуальну та неформальну освіту, програму «Подвійний диплом», результати зовнішньої мобільності, 25 кредитів на практику, вибіркові курси, привабливість кваліфікації «Учитель польської та англійської мови закладу загальної середньої освіти», активне лекційне життя, вагоме матеріальне оснащення. До викладання методики вивчення польської мови постійно залучаються вчителі-практики, важливим елементом освітнього процесу є лекції гостьових професорів із Польщі.

полоністи

Про умови реалізації програми розповіли здобувачі Ганна Діхтярук (4 курс), Денис Макарчук (3 курс), стейкхолдер, методист ВІПП Світлана Степанюк, яка звернула увагу на тісну співпрацю з кафедрою полоністики і перекладу ВНУ імені Лесі Українки. Зокрема, Світлана Олександрівна зазначила, що працівники кафедри викладають на курсах підвищення кваліфікації вчителів, головують і є членами журі обласного етапу олімпіади з польської мови і літератури.

Обидві зустрічі були результативними, оскільки відкрили нові шляхи співпраці між вітчизняними університетами і допомогли визначити специфіку розвитку полоністичних студій у різних регіонах України.

 

Світлана СУХАРЄВА,

завідувач кафедри полоністики і перекладу;

Юлія ВАСЕЙКО,

доцент кафедри полоністики і перекладу,

гарант ОПП «Середня освіта. Мова

та література (польська). Переклад»

Image
полоністи