Сучасні умови вимагають від філологів бути універсальними фахівцями. Часто після завершення університету здобувачам освіти доводиться працювати на різних посадах, зокрема в суміжних галузях, і здобуті загальні й фахові компетентності з гуманітаристики стають особливо корисними. Добре, коли теорія супроводжується практичним закріпленням матеріалу на робочому місці. Здобувачі освітньо-професійної програми «Українська мова та література. Світова література» ВНУ імені Лесі Українки віднині мають таку нагоду. Договір про дуальну освіту 18 січня уклали ректор нашого Університету, професор Анатолій Цьось, голова Товариства польської культури імені Еви Фелінської на Волині Валентин Ваколюк і четвертокурсниця факультету філології та журналістики Ірина Штефусь.
Ініціаторами підписання документа були гарант освітньо-професійної програми, доцент Ірина Левчук і викладач польської мови, доцент Ольга Яручик. Вибір товариства зроблений невипадково. Здобуті під час навчання мовні вміння здобувачі освіти можуть закріпити під час роботи в полонійній організації. Переклад із польської на українську архівних матеріалів і документів, знайомство з діловодством громадської організації, активна міжкультурна комунікація, волонтерська діяльність, допомога у складанні офіційних паперів – це лише деякі аспекти, з якими зіткнеться здобувачка освіти вже під час весняного семестру. Результати навчання, закріплені практичною діяльністю, потім будуть відповідно оцінені викладачем.
Досвід дуальної форми здобуття освіти стає доброю традицією для майбутніх випускників, викладачів і роботодавців. Водночас такі спільні зустрічі – це можливість обговорити зміст освітньо-професійної програми та програми практичного навчання на робочому місці, визначити перспективи подальшої співпраці. В обговоренні активну участь взяв проректор з навчальної роботи та рекрутації Лесиного університету, професор Юрій Громик. Він наголосив на важливості перспективи розвитку освітньої програми, зокрема відмітив, що здобувачі освіти могтимуть публікувати свої твори в польсько-українському виданні «Волинський Монітор». Також молоді філологи матимуть нагоду бути творцями спільних культурно-просвітницьких заходів у контексті євроінтеграційної діяльності. Адже найстаріша полонійна організація, якою є ТПК імені Еви Фелінської на Волині, має добру практику реалізації подібних проєктів.
До речі, голова товариства Валентин Ваколюк на високому рівні оцінив філологічну підготовку здобувачів і професіоналізм викладачів. Недаремно і здобувачі освіти, і надавачі освітніх послуг – члени організації. Також пан Валентин наголосив на актуальності подальшої співпраці в форматі Люблінського трикутника.
Віктор ЯРУЧИК,
завідувач кафедри української літератури
Фото Анатолія ОЛІХА