Луцька полоністика багата на традиції, котрі генеруються роками, різними поколіннями здобувачів, формують родинну атмосферу. Організація шкіл майбутнього учителя польської та англійської мов уже має свою коротеньку історію, адже впродовж 30 січня – 1 лютого 2023 р. втретє проводилися зустрічі з фахівцями з викладання іноземних мов.
Родзинкою цьогорічної зимової школи стали наші гості – здобувачі освіти, котрі поєднують навчання з професійною діяльністю. Отож, Юлія Шнит, Юлія Кіндзерська, Мар’яна Будько, Валерія Мельник, Ірина Волочнюк, Каріна Дудай – студентки ІV курсу спеціальності 014 Середня освіта. Мова та література (польська) охоче ділилися з присутніми своїм досвідом викладання польської та англійської мов у закладах загальної середньої освіти Луцька, Волинської області, Польщі, приватних мовних школах і водночас навчання на полоністиці у ВНУ імені Лесі Українки.
Цьогоріч на зустрічах були присутні 78 учасників. Це, зокрема, викладачі кафедри полоністики і перекладу, гаранти освітньо-професійних програм Світлана Сухарєва, Юлія Васейко, Наталія Цьолик, студенти І–ІV курсів бакалаврату ОПП «Середня освіта. Польська мова», «Мова та література (польська). Переклад» й магістратури ОПП «Мова та література (польська). Переклад» Університету імені Лесі Українки, а також викладачі кафедри слов’янської філології та здобувачі освіти полоністики Хмельницького національного університету.
Спікери відзначили, що запорука успіху в роботі учителя – любов до учнів, знання свого предмета, послугування інтерактивними техніками, користування найрізноманітнішими методичними матеріалами, активна позиція під час занять. Модерували зустріч теж здобувачі освіти І та ІІ курсів. Юрій Барський, Олександра Онопрійчук, Дарина Махновець, Юлія Юрчук, Наталія Ляшук, Вікторія Ханас продемонстрували на високому рівні уміння працювати в команді, вести діалог, дискусію, керувати часом.
Свідченням того, що обговорювані теми були цікаві, стала велика кількість запитань, а також коментарі від присутніх, які теж охоче ділилися своїми спостереженнями, досвідом. Здобувачі Денис Макарчук і Діана Гацик звернули увагу на важливість правильно розподілити час між навчанням, педагогічною діяльністю, хобі, встановити стосунки, котрі ґрунтуються на повазі до усіх учасників освітнього процесу. Було озвучено й питання специфіки викладання іноземних мов у Новій українській школі, професійного вигоряння, документації освітнього процесу в Україні та Польщі.
Організатори Зимової школи майбутнього учителя польської та англійської мов щиро вдячні спікерам, модераторам, учасникам зустрічей і з нетерпінням чекають на Весняну школу майбутнього учителя польської та англійської мов.
Юлія ВАСЕЙКО,
доцент кафедри полоністики і перекладу