Primary tabs

Журналістика в умовах війни

By Moshan, 12 February, 2023
Переглянути на сайті

У середу, 8 лютого, в навчальному медіацентрі факультету філології та журналістики відбулася зустріч викладачів кафедри соціальних комунікацій і здобувачів освіти журналіста із Володимиром Данилюком, заслуженим журналістом України, офіцером військ Територіальної оборони Збройних сил України. Мета зустрічі – ознайомити студентство зі змістом і програмними результатами вивчення вибіркової дисципліни про особливості роботи журналіста в умовах бойових дій.

журналісти

Володимир Данилюк усе своє життя – в журналістиці: головний редактор «Волинської газети», секретар Національної спілки журналістів України, голова правління ГО «Форум українських журналістів». Від початку повномасштабного вторгнення служить у ТрО ЗСУ на посаді заступника командира із морально-психологічного забезпечення одного із батальйонів Сил територіальної оборони.

журналістика

Володимир Данилюк поділився роздумами про журналістику в умовах сучасної війни та з власного досвіду відзначив разючі відмінності між радянською та сучасною українською арміями, визнавши явний поступ наших бійців у бік стандартів НАТО.

На прикладах ситуації з новим механізмом виплат військовослужбовцям грошового забезпечення та закону про посилення покарання за дезертирство, невиконання наказів й інші порушення військової дисципліни Володимир Данилюк підкреслив важливість вчасної та грамотної комунікації органів державної влади із засобами масової інформації, суспільством і військовослужбовцями та членами їхніх сімей.

журналістика

Журналіст й офіцер також констатував важливість соціальних мереж у сучасному медіапросторі та їх роль в інформаційній війні, зауважив: «Соціальні мережі фактично стають новими медіа. Це може бути система зв’язку, це може бути шпигунська мережа, це може бути навіть своєрідна “зброя масового знищення”. Це треба розуміти, враховувати і використовувати для нашої спільної Перемоги над ворогом».

Крім того, Володимир Данилюк розповів про формування нових мовних реалій у час війни, наприклад, вживання великої та малої літер у словах, пов’язаних із номінаціями країни-агресорки, ворога. Ключову роль у цьому поки відіграють ЗМІ, але, на його думку, з часом до процесу доєднається й академічна спільнота.

журналісти

Чимало фраз Володимира Данилюка прозвучали метафорично, із глибоким підтекстом: «Перо – це зброя, якою потрібно уміти користуватися»; «Журналістика має бути наступальною»; «Кожен інформаційний патрон повинен влучати точно в ціль».

Студенти зацікавилися новою дисципліною та погодилися із викладачами, що в умовах війни журналіст передусім повинен дбати про власну психологічну та фізичну безпеку, а також професійно виконувати свої обов’язки, не наражаючи на небезпеку інших і доносячи до аудиторію інформацію, котра корисна Україні та скерована на протидію ворожій пропаганді.

 

Роман МАРЧУК,

фото Софії ПАСІЧНИК,

ІІ курс, ОП «Журналістика і

міжкультурна комунікація»

Image
журналісти