Primary tabs

Засідання ради стейкхолдерів факультету економіки та управління

By Moshan, 8 May, 2023
Переглянути на сайті

3 травня 2023 року відбулося засідання ради стейкхолдерів, гарантів освітньо-професійних й освітньо-наукових програм, завідувачів кафедр і здобувачів освіти факультету економіки та управління.

економістиекономісти

Основна мета зустрічі – обговорення освітньо-професійних й освітньо-наукових програм, навчальних планів усіх рівнів освіти, за якими ведеться підготовка на факультеті: першого (бакалаврського) рівня – «Аналітична економіка», «Маркетинг», «Менеджмент», «Облік і оподаткування», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Фінанси і кредит»; другого (магістерського) рівня – «Економіка довкілля і природних ресурсів», «Економіка підприємства», «Менеджмент організацій», «Облік і оподаткування», «Фінанси і кредит»; третього (освітньо-наукового) рівня – «Економіка галузевих ринків», «Менеджмент організацій та видів діяльності», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Облік і оподаткування», «Фінанси і кредит».

економісти

Розпочалося дійство з привітання від ректора Університету Анатолія Цьося й декана факультету економіки та управління Тетяни Данилюк, які наголосили на важливості співпраці зі стейкхолдерами, подякували за їхній внесок у підвищення якості освітнього процесу, адже лише враховуючи побажання роботодавців можна підготувати сучасного, висококваліфікованого фахівця.

економісти

Із доповіддю про затребуваність і вимоги до спеціалістів економічного профілю на ринку праці Волинської області виступила Алла Куцин, директор Волинського обласного центру зайнятості.

На основі аналізу сучасних трендів ринку праці основними вимогами до фахівців економічного спрямування від роботодавців було названо: достатній рівень володіння ПК, знання професійних програмних продуктів, іноземних мов (грамотне усне та письмове мовлення, швидкість друку), ефективне просування реклами, використання інструментів електронного маркетингу, оформлення розпорядчих документів, розробка кошторису витрат, складання бюджетних запитів, грантових заявок. Особистісні вимоги до випускників: відповідальність, стресостійкість, комунікабельність, уміння швидко ухвалювати рішення.

економісти

Директор Європейської асоціації інноваційної освіти Оксана Степанюк вказала такі очікування від ОПП: відповідність потребам ринку праці; зорієнтованість на практичну підготовку з фокусом на розвиток ключових навичок, які потрібні в сучасному бізнесі; міжнародна спрямованість, що дасть змогу здобувати досвід у міжнародному бізнесі; етика та соціальна відповідальність.

економісти

Віцепрезидент Волинської торгово-промислової палати Віталій Киричук виступив із доповіддю «Сучасні імперативи економічного розвитку регіону внаслідок економічних змін». Було наголошено на пріоритетності розвитку інноваційного підприємництва, важливості створення технологічної інфраструктури бізнес-середовища. Віталій Киричук закцентував увагу на таких компетентностях випускників економічного профілю, як-от: уміння вести перемовини, здійснювати управління проєктами.

економісти

Про основні вимоги до професійної підготовки фахівців у галузях економіки та управління доповідав Сергій Лисеюк (Головне управління ДПС у Волинській області). Представник державної служби запросив здобувачів освіти на стажування та проходження практики, а також підкреслив, що багато підприємств зацікавлені брати на роботу випускників без досвіду роботи, якщо вони володіють потрібними навичками та знаннями в конкретній сфері.

економісти

Активну участь в обговоренні освітньо-професійних й освітньо-наукових програм, навчальних планів узяли представники роботодавців: Ольга Іванків – голова ради стейкхолдерів, директор ТОВ «Консалтинг центр»; Андрій Тимчишак – фінансовий директор АТ «Волиньгаз»; Богдан Волчок – генеральний директор ПрАТ «СКФ Україна»; Людмила Калита, Ірина Шумик – менеджери з найму персоналу АТ «Ощадбанк»; Оксана Антонюк – директор з економічного розвитку ПрАТ «Едельвіка»; Олександр Рикальський – засновник групи транспортно-експедиторських компаній, директор ТОВ «Тр.Е.К.»; Михайло Турак – директор компанії «Фінкар»; Лілія Єлова – директор департаменту фінансів, бюджету та аудиту Луцької міської ради; Ростислав Мартинюк – засновник ТОВ «Аврам-транс»; Оксана Мачулка – заступник директора з фінансово-економічних питань ТОВ «ЛРЗ “МОТОР”»; Олена Януль – начальник управління персоналу ГУ ДПС у Волинській області; Олена Нікотіна – начальник управління організації роботи ГУ ДПС у Волинській області; Мирослав Коротя – голова правління АТ «Волиньгаз»; Антон Бортник, Володимир Гупало – підприємці.

Роботодавці озвучили власне бачення щодо адаптації освітньо-професійних й освітньо-наукових програм до сучасних потреб ринку. Зокрема, вказано на потребу посилення таких компетентностей, як-от: володіння на високому рівні іноземними мовами; знання податкового та митного законодавства, фінансових систем зарубіжних країн; управління проєктами та написання грантових заявок; застосування сучасних методів ухвалення управлінських рішень; уміння збирати й обробляти великі масиви потрібної інформації.

економісти

Стейкхолдери звернули увагу на важливість продовження дуальної форми здобуття освіти, яка вже реалізується на факультеті економіки та управління й формує можливості для набуття професійного досвіду під час навчання здобувачів освіти. Запропоновано активізувати дуальне навчання; впроваджувати активні форми співпраці викладацького складу факультету з можливістю проходження стажування на базі підприємств й організацій.

економісти

Декан факультету економіки та управління, завідувачі кафедр, гаранти освітньо-професійних й освітньо-наукових програм запевнили, що усі пропозиції та зауваження будуть враховані й сприятимуть удосконаленню і покращенню якості підготовки здобувачів освіти. Це дасть студентам змогу отримати сучасну та якісну освіту, розвинути сприятливі умови для особистісного розвитку і навчання та задовольнити їхні запити у самореалізації в суспільстві.

 

Тетяна САК,

заступник декана факультету економіки

та управління з діджиталізації та промоції

Image
економісти