Primary tabs

Міжнародна академічна мобільність здобувачів ОПП «Менеджмент» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

By Moshan, 3 July, 2023
Переглянути на сайті

Міжнародна академічна мобільність сьогодні – це прекрасна можливість не тільки поглиблювати набуті знання, уміння та навички, а й знайомитися з новими традиціями і культурою, комунікувати у суспільстві та збагачувати свій досвід.

Здобувачі ОПП «Менеджмент» факультету економіки та управління активно беруть участь у програмах міжнародної академічної мобільності, що реалізуються у ВНУ імені Лесі Українки. Студентки поділилися своїми враженнями й емоціями:

Юлія Ляміна, здобувачка другого курсу: «Я отримала чудову нагоду проходити стажування в Гуманітарно-природничому університеті імені Яна Длугоша у місті Ченстохові за програмою Еразмус+ і ні разу про це на пошкодувала. Для мене насамперед це була чудова можливість отримати круті знайомства, новий досвід і враження, поглибити знання про іншу країну. Оскільки я польську мову знала на достатньому рівні для спілкування, мені було легко налагодити контакт із одногрупниками. Викладачі завжди старалися допомагати та підтримувати, якщо щось не вдавалось. Я максимально намагалася зарекомендувати свій університет із хорошого боку, надіюсь, що у мене це вийшло. Загалом такі програми за кордоном можуть бути дуже корисними для розвитку особистості та професійного зростання. Тому від себе раджу не боятися та скористатися можливістю навчатися за кордоном, яку надає наш університет».

економісти

Вікторія Сучик, здобувачка другого курсу: «Поїздка на стажування до польського університету була для мене можливістю нових знайомств і знань, вивчення польської мови та використання її у навчанні. Навчалася я на економічному факультеті у Гуманітарно-природничому університеті імені Яна Длугоша у місті Ченстохові. Одногрупники та викладачі були дуже доброзичливі й привітні, допомагали нам і підтримували. Упродовж семестру ми відвідували заняття, брали участь у лекціях і семінарах, писали реферати, складали іспити, відвідували курси польської мови, займалися волонтерською діяльністю. Стажування за кордоном принесло мені дуже багато корисного досвіду, нових знань у моїй спеціальності й безліч приємних спогадів».

економістиекономісти

Ольга Курдельчук, здобувачка третього курсу: «Навчання за програмою подвійного диплома в Гуманітарно-природничому університеті імені Яна Длугоша у місті Ченстохові – це хоч і дуже спонтанне, проте таке правильне рішення в моєму житті! Одне з найприємніших вражень – це спілкування з міжнародною студентською спільнотою, тому що я мала можливість спілкуватися з молоддю з іншої країни, дізнаватися про їхню культуру, звичаї та традиції.

Щодо навчання, то викладачі дуже компетентні й завжди готові допомогти у розв’язанні будь-яких питань. Крім того, університет надав дуже хороші умови для навчання – комфортні аудиторії, сучасне обладнання, прекрасний гуртожиток. Я дуже задоволена тим, що мені випала така нагода навчатися в іноземному ЗВО. Упевнена, що такий досвід буде корисним у моєму подальшому професійному розвитку».

економісти

Олена Глущук, здобувачка третього курсу: «Я навчаюсь у Гуманітарно-природничому університеті імені Яна Длугоша в Ченстохові за програмою “Подвійний дипломˮ. Частину предметів вивчаю в Україні у ВНУ імені Лесі Українки, а частину – в UJD (Uniwersytet Jana Długosza) польською мовою. Спочатку було важко через мовний бар’єр, але всі труднощі були того варті. Адже навчання в польському університеті цікаве та надає хороші перспективи в майбутньому. В гуртожитку чудові кімнати. Він повністю обладнаний для комфортного життя та цікавого проведення часу. Віднедавна з’явилися фітнес-зал, спортзал, більярд і зал для тенісу. Загалом я дуже задоволена навчанням в UJD і вдячна за таку можливість».

економістиекономісти

Анна Гурко, здобувачка четвертого курсу: «В Любліні я навчалася за програмою NAWA у WSEI (Вища школа економіки та інновацій) за спеціальністю “Zarządzanieˮ (“Менеджментˮ) упродовж чотирьох місяців. У Ченстохові – за спеціальністю “Економікаˮ в Гуманітарно-природничому університеті імені Яна Длугоша упродовж трьох місяців. Навчання відбувалося тричі в тиждень, тому можна було в інші дні подорожувати по інших містах Польщі. Завдяки польському студентському були знижки до 51 % на потяги та громадський транспорт. Задоволена, що змогла вивчити польську мову з 0 до C1 (після закінчення навчання кожен студент проходить тест на знання польської мови й отримує сертифікат), подорожувати, познайомитися з чудовими людьми та навчатися в Польщі й водночас в Україні дистанційно. Викладачі все пояснюють чітко та зрозуміло. Якщо студент щось не зрозуміє, то викладач пояснить стільки разів, скільки потрібно. Такий досвід, я вважаю, потрібен кожному. Було дуже цікаво, пізнавально та захопливо навчатися».

економістиекономісти

Ірина ВОЛИНЕЦЬ,

доцент кафедри менеджменту

та адміністрування

Image
економісти