Primary tabs

30-річний ювілей кафедри історії та культури української мови

By Petrushko, 3 October, 2023
Переглянути на сайті

Із нагоди 30-річчя кафедри історії та культури української мови на факультеті філології та журналістики відбулася низка заходів, які зацікавили не лише здобувачів освіти – майбутніх філологів і журналістів, а й викладачів і всіх залюблених у слово.

Зокрема, в рамках святкування ювілею кафедри відбулася VІ Міжнародна наукова конференція «Лінгвостилістика ХХІ століття: стан і перспективи». До наукового заходу долучилися і науковці Волинського національного університету імені Лесі Українки, і їхні колеги з різних куточків України та з-за кордону.
На початку конференції завідувач кафедри історії та культури української мови Світлана Богдан привітала учасників дійства.

ювілей

«Сподіваємося, що лінгвостилістика стане тим центром, що завжди нас об’єднував і об’єднуватиме», – зазначила науковиця.

Також учасників конференції привітали лауреати всеукраїнських і міжнародних конкурсів, тріо бандуристок «Дивоструни», які виконали кілька пісень українських поетів і композиторів.

ювілей

До науковців-філологів звернувся і присутній на заході ректор Університету Анатолій Цьось. Насамперед він подякував студентам і працівникам факультету за організацію благодійного ярмарку. Також очільник ЗВО привітав колектив кафедри з ювілеєм.

ювілей

«Надзвичайно приємно бути присутнім на такій конференції. Поважаю колектив кафедри та ціную ту велику роботу, яку ви здійснюєте для навчання студентів і промоції українського слова. Дякую, що ви є та бажаю наснаги для подальшої роботи, підкорення нових вершин», – сказав Анатолій Цьось.

Під час конференції присутнім показали презентаційний відеоролик кафедри, а також почули виступи науковців-гостей із інших навчальних закладів.

ювілей

Привітала ювілярів і професор кафедри української мови Національного університету «Львівська політехніка» Ірина Фаріон, яка зазначила, що зустріч складається з величезних частин щастя: «Щастя полягає в тому, що ми живі завдяки тому, що наші воїни там; щастя полягає в тому, що ми можемо спілкуватися вживу; щастя в тому, що ваша кафедра пройшла 30-літній шлях. Ми, кафедра української мови Національного університету “Львівська політехнікаˮ, це добре знаємо, бо теж нещодавно відсвяткували цю частину відміряної нам дороги».

ювілей

Також Ірина Дмитрівна побажала колегам із ВНУ імені Лесі Українки, щоб їхнє дітище – Міжнародна наукова конференція «Лінгвостилістика ХХІ століття: стан і перспективи» провадила наше суспільство до усвідомлення мови, як оселі буття.

ювілей

«Хай ваша самовіддана та гармонійна праця відгукнеться вам від ближніх і дальніх, бо непоціноване – це як дитя недоглянуте. Хай ваша освітня траєкторія успіху на чолі з Богом даною і світловидною панею, відомою всій Україні, далі мчить автобанами та магістралями українських доль і манить до себе все нових і нових студентів, а ви, мудрі та зрілі, мали кому віддати свої знання-зерна і водночас могли напитися з літ роси молоді незгасного пориву, снаги. Хай рясно стелиться вам дорога в нове тридцятиліття, освячене нашою перемогою над одвічним ворогом і доземною подякою за ваш труд величний», – сказала Ірина Фаріон.

Водночас у рамках проєкту «Словозброя українського поступу» на факультеті відбулися гостьові лекції старшої наукової співробітниці Снятинського літературно-меморіального музею Марка Черемшини, завідувачки науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури Буковинського центру культури і мистецтв Іванни Стеф’юк, професорки кафедри української мови Національного університету «Львівська політехніка» Ірини Фаріон, доцентки кафедри української мови Національного університету «Львівська політехніка» Оксани Микитюк.

ювілейювілей

Гості-лекторки прочитали для студентів і викладачів факультету лекції «Марко Черемшина в етнодискурсі», «Святослав Караванський: штрихи мовно-політичного портрета» та «Лінгвоперсона Дмитра Донцова як вияв національної сили».

ювілейювілейювілейювілейювілейювілейювілейювілейювілейювілейювілейювілей

 

Image
ювілей