10 жовтня у світі й Україні відзначають День ментального здоров’я, який покликаний нагадати, що важливо піклуватися не тільки про своє фізичне здоров’я, але і про душевне самопочуття.
Як зазначають у Центрі громадського здоров’я МОЗ України, психологічно здорова людина – це людина, яка почуває себе гармонійно та має певний резерв сил до подолання складнощів і достатній рівень продуктивності в повсякденному житті, наснагу розвиватися та допомагати іншим, сили до адаптації та гнучкості сприйняття.
Саме тому магістри факультету психології під керівництвом практичного психолога відділу молодіжної політики та соціальної роботи Тетяни Кулик провели низку психологічних семінарів для студентів І курсу.
Психологи намагалися максимально донести присутнім, що адаптація першокурсників до навчання – надзвичайно важливий складник ментального здоров’я, а воно, зі свого боку, – частина щасливого, наповненого та продуктивного життя людини.
Магістерка факультету психології Анастасія Пелех разом із Тетяною Кулик провели захід на факультеті філології та журналістики. Психологи розповіли студентам про те, що адаптація першокурсника полягає в здатності відповідати вимогам і нормам навчального закладу, а також в умінні розвиватися в новому для себе середовищі, реалізувати свої здібності та потреби, не вступаючи з цим середовищем у протиріччя.
Волонтерка психологічної служби Тетяна Урина й Тетяна Кулик провели психологічний семінар для студентів факультету економіки та управління. Першокурсникам цікаво було дізнатися про те, що серед емоцій, характерних для періоду адаптації, – внутрішня напруга, невпевненість у власних силах, емоційна насиченість подіями, труднощі із зосередженням, підвищена тривожність і порушення сну. Відбувається перегляд власної самооцінки.
Випускниця факультету психології Тетяна Гученко разом із Тетяною Кулик розповіли першокурсникам факультету міжнародних відносин про те, що загальне розуміння психологічної адаптації до нових незвичних умов передбачає формування психологічних механізмів, завдяки яким особа гарантує свою безпеку й адекватну орієнтацію в новій ситуації. При успішній адаптації особистість отримує можливість максимально успішної самореалізації без надмірних зусиль.
Студентка другого рівня освіти – магістр Альона Кур’ян розповіла першокурсникам Навчально-наукового фізико-технологічного інституту про те, що один із важливих критеріїв адаптації першокурсників до умов перебування та процесу навчання в закладі вищої освіти – стан їхнього здоров’я. Чим міцніше здоров’я, тим успішніше відбувається адаптація.
Відділ молодіжної політики
та соціальної роботи