Primary tabs

«Трибуна вільних людей»: в Університеті відбулася презентація книги

By Moshan, 15 November, 2023
Переглянути на сайті

15 листопада 2023 р. на факультеті філології та журналістики відбулася презентація книги «Трибуна вільних людей», присвяченої історії газети «Народна трибуна».

презентація

Спікерами на заході були: Віктор Корсак – професор, доктор економічних наук, кандидат медичних наук, меценат і бізнесмен, фундатор Музею сучасного українського мистецтва Корсаків; редактори і журналісти газети «Народна трибуна», яка виходила друком у Луцьку на початку 90-х років ХХ століття і стала унікальним явищем у процесі боротьби за Незалежність України, а також команда CID Media Group. У залі були присутні викладачі кафедри соціальних комунікацій і студенти-журналісти.

презентація

На початку дійства слово взяла проректорка з навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна, яка представила гостей і надала їм слово.

презентаціяпрезентація

«В одному місці зібралася команда однодумців, які хотіли щось змінити», – так схарактеризував колектив газети «Народна трибуна» Віктор Корсак, батько якого Іван Корсак був головний редактором газети. У своєму виступі Віктор Корсак розповів про тогочасні реалії. За його словами, таких тижневиків було небагато. «Народна трибуна» виконувала ідеологічну функцію та давала інформацію: «Це був майданчик, щоб сказати своє слово. Моїм завданням було зафіксувати у часі та просторі, щоб цей майданчик не зник».

Після цього до слова запрошено журналістів, які свого часу працювали у «Народній трибуні». Зокрема, Зоя Навроцька розповіла, що газета отримала визнання у громади, виконувала роль альманаху. Люди купували її для сусідів, розповсюджували серед знайомих. «Кожен працівник був особистістю», – зауважила вона, особливо теплими словами згадуючи покійного Івана Корсака.

Відома письменниця Надія Гуменюк, яка також стояла у витоків газети, згадала про тодішні реалії журналістики і момент, коли з’явилася «Народна трибуна». За її словами, газета була рупором вільних людей, тому тогочасні ЗМІ, які служили владі та партії, обливали брудом тижневик і журналістів. «Іти першими й іти проти течії завжди важко», – підсумувала Надія Гуменюк.

презентаціяпрезентація

Поетеса Клавдія Корецька назвала свій прихід у «Народну трибуну» невипадковою випадковістю, адже вона не вступила на факультет журналістики, однак таки опинилася в галузі. Вона заявила, що було важко, але це, напевно, найцікавіший час у її житті. Клавдія Корецька згадала як її вразив виступ Івана Корсака: «Ми розуміли, що це людина європейського мислення».

Шеф-редактор холдингу «СІД Media Group» Ігор Денисевич зауважив, що люди, які працювали в «Народній Трибуні», були героями. Він розповів про розвиток холдингу, згадав про відкриття сайтів. «Усі ми вийшли з “Народної трибуниˮ і проводжуємо справу Івана Корсака», – підсумував Ігор Денисевич.

Редакторка сайту «Сім’я і Дім» Інна Семенюк розповіла, що редакція газети була її першим місцем роботи у Луцьку і тут вона залишилася на 16 років. Вона згадала про те, яким був Іван Корсак, його вимоги до написання текстів і заголовків.

Головна редакторка мережі «Район.in.ua» Ірина Воротна пригадала, що Іван Корсак викладав на факультеті філології та журналістики. «Він ішов у ногу з часом і випереджав час», – заявила вона, додавши, що свого часу Іван Корсак не побоявся дати «зелене світло» новиннєвим сайтам холдингу. «Я пишаюся тим, що працюю в холдингу, який заснував Іван Корсак», – резюмувала вона.

презентація

Відділ інформаційної політики

 

 

 

 

 

 

Image
презентація