Primary tabs

Тиждень географічного факультету

By Moshan, 16 October, 2024
Переглянути на сайті
Із 30 вересня по 4 жовтня 2024 р. у Волинському національному університеті імені Лесі Українки активно пройшов Тиждень географічного факультету. У зв’язку із воєнним станом у країні цього року відбулося нетрадиційне відкриття заходів від студентської ради. У холі факультету всіх працівників і здобувачів освіти зустрічали представники студактиву зі скринькою передбачень. Окрім того, брали інтерв’ю щодо очікувань від Тижня факультету.
 
 
Першого ж дня із ініціативи кафедри економічної та соціальної географії відбулася туристична експедиція «Перлинами Дубенського району», організована доцентами Тарасом Погребським і Геннадієм Голубом. Учасники поїздки відвідали унікальні історичні об’єкти: величний Дубенський замок і загадковий Тараканівський форт. Після пізнавальних екскурсій студенти та викладачі мали змогу відпочити, насолодитися мальовничими краєвидами та провести час у приємній компанії, що зробило подорож ще затишнішою та незабутньою.
 
Відбулася зустріч викладачів Лариси Чижевської, Олександра Вовка та Зої Карпюк зі здобувачами освіти спеціальностей «Науки про Землю» та «Географія» на тему «Основні принципи реалізації академічної доброчесності студентами ВНУ імені Лесі Українки». Проаналізували питання сутності поняття «академічна доброчесність», дізналися про всі можливі аспекти її прояву під час навчання у ЗВО, ознайомилися зі змістом документів, що містять політику, стандарти і процедури дотримання академічної доброчесності.
Здобувачі освіти першого курсу спеціальностей «Географія» та «Науки про Землю» разом із доцентом Ларисою Чижевською ознайомилися з історичною спадщиною міста Луцька, відвідавши музеї Луцького замку. Крім того, під час екскурсії вони здійснили поглиблений аналіз історико-культурного значення архітектурних об’єктів і музейних експозицій.
 
 
Під час Тижня географічного факультету відзначали День захисників і захисниць України. Уже традиційно цього дня на факультеті відбувається благодійний ярмарок, мета якого – збір коштів на потреби ЗСУ. Дійство пройшло в теплій і невимушеній атмосфері. Студенти всіх груп активно ярмаркували, продавали смаколики, ексклюзивні сувеніри, проводили різноманітні лотереї та розіграші. Талановита молодь підбадьорювала продавців і покупців своїм музичним супроводом, створюючи атмосферу справжнього українського ярмарку. Спільними зусиллями вдалося зібрати вражаючі 73 350 грн. Дякуємо всім, хто долучився до організації й участі в цьому заході! Ваша підтримка надзвичайно важлива. Разом ми наближаємо Перемогу!
 
 
За участі студентів географічного факультету спеціальностей «Науки про Землю», «Географія», «Середня освіта (Географія)» 1 жовтня також відбулася тематична зустріч за круглим столом «Географічні атласи і карти в житті студента географічного факультету». Доцент Павло Король розповів про особливості різновидів атласів за тематикою, змістом, виданнями, призначенням. Доцент Ніна Тарасюк звернула особливу увагу на практичні напрями використання карт атласів: і друкованих, й електронних видань.
 
 
Доцент Олександр Вовк у межах проведення занять із ОК «Геологія» організував цікавий конкурс «Придумай загадку про мінерал – отримай додатковий бал». Під час змагань студенти застосовували різні стратегії, проявили креативність і гострий розум, проте перемогла дружба.
 
1 жовтня також відбувся круглий стіл «Як поєднати студенту-гідрологу формальну, неформальну та інформальну освіту», учасниками якого були доценти Мирослава Забокрицька, Ірина Нетробчук і здобувачі освіти вищої освіти бакалаврського та магістерського рівнів ОП «Гідрологія».
 
Увечері 1 жовтня здобувачі освіти факультету разом із доцентами Іриною Єрко та Валентиною Стельмах долучилися до активного відпочинку, зустрівши захід сонця на каяках. Сплав розпочався біля будинку архітектора Голованя, який є однією з архітектурних перлин Луцька. Студенти мали можливість насолодитися мальовничими краєвидами річки Стир, навчитися синхронно працювати, а також отримати незабутні емоції.
 
 
2 жовтня здобувачі освіти галузі знань «Сфера обслуговування» мали змогу зустрітися із Леонідом Баглаєм – засновником «Луцької Венеції» та «Променаду». Спілкувалися про його шлях до заснування власних закладів, падіння та злети в бізнесі, мотивацію до створення своєї справи. Студенти дізнавалися про підхід підприємця до заснування нових проєктів. Після зустрічі здобувачі висловлювали вдячність, ділилися між собою новою інформацією та цікавими міркуваннями.
 
 
Також у межах факультетського тижня відбулися геопосиденьки з метою відпочинку студентів-першокурсників. Здобувачі освіти мали змогу відчути екстрим у мотузковому парку, пройти спортивне орієнтування й у хорошій компанії організувати пікнік під супровід гітари.
 
3 жовтня відбулася традиційна сьома інтелектуально-розважальна гра «GeoGame». Студенти усіх спеціальностей факультету поділилися на 12 команд, серед яких і спільна команда викладачів, магістрів і випускників. Учасники впродовж дев’яти раундів змагалися за титул переможця та володаря перехідного кубка. Гра була сповнена низкою цікавих запитань і не менш креативними відповідями від гравців. Наприкінці дійства всі були нагороджені почесними грамотами, а переможці отримали подарункові сертифікати.
 
 
Студенти спеціальності «Геодезія та землеустрій» під керівництвом старшого викладача Лариси Вакулюк 4 жовтня організували та провели екскурсію «Забудова древнього Лучеська». Кожен зі здобувачів освіти підготував історичну довідку про певний архітектурний елемент міста та його вплив на сучасну ситуацію Луцька. Захід був цікавим і пізнавальним, навіть дощ стишився та дав можливість помандрувати древніми вуличками, площами та скверами.
 
 
Цього ж дня до студентів спеціальності 241 Готельно-ресторанна справа завітала керуюча ресторанами «Noble» та «Корона Вітовта» Ірина Маркевич. Спілкувалися про перспективи розвитку та кар’єрного росту в HoReCa. Гостя розповіла про сучасні тенденції в індустрії HoReCa в місті та країні, нові можливості, які відкриваються перед молодими фахівцями, а також про важливість постійного професійного розвитку.
 
 
Наприкінці тижня здобувачі освіти привітали професорсько-викладацький і навчально-допоміжний персонал географічного факультету з Днем працівників освіти. Від студентів лунали музичні вітання, вони ставили креативні запитання, а також показали цікаві відеопривітання. Щиро дякуємо нашим здобувачам освіти за любов, повагу та щире визнання, що створює атмосферу взаємоповаги та сприяє зміцненню академічної спільноти факультету.
 

 
Валентина СТЕЛЬМАХ,
заступник декана з виховної роботи
географічного факультету
Image
геофак