Primary tabs

Професійне життя після відпустки для догляду за дитиною

By redactor, 27 February, 2014
Переглянути на сайті

27 лютого на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся круглий стіл «Модель реінтеграції батьків до професійного життя після відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років».
У роботі заходу взяли участь представники місцевих органів влади, керівники підрозділів вишу, представники ЗМІ.
Під час відкриття засідання перший проректор Лесиного університету Анатолій Цьось висловив сподівання на ефективну та професійну співпрацю з Всеукраїнською громадською організацією «Ліга соціальних працівників України».
Про актуальність апробації й упровадження механізмів моделі розповіли представники ВГО «Ліга соціальних працівників України» – керівник проекту «Знову до роботи» Валентина Проскурніна, спеціаліст з регіональної співпраці за проектом «Знову до роботи» Наталія Кравченко та PR-спеціаліст Степан Тимочко.

Упровадження механізмів моделі зумовлено тим, що проблема повернення на роботу після відпустки по догляду за дитиною стосується значної частини українських жінок і чоловіків, але дієвої моделі професійної реінтеграції, яка сприяла б їм у процесі такого повернення, досі не розроблено.
Доповідачі докладно ознайомили присутніх із проектом, який фінансується за рахунок гранту Представництвом ЄС в Україні. Партнерами виступили Міністерство соціальної політики, Державний центр зайнятості, Федерація роботодавців України, Федерація профспілок України, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Сумська облдержадміністрації, підприємства всіх форм власності.


Валентина Проскурніна наголосила на актуальності проблеми, адже роботодавці неохоче наймають молодих жінок, сприймаючи їх як тимчасових працівників, не вважаючи за потрібне здійснювати інвестиції в них як у спеціалістів. Працедавцями береться до уваги й те, що при поверненні на ринок праці у значної частини батьків виникають різні труднощі: втрата кваліфікації, відсутність попереднього робочого місця, потреба у гнучкому графіку роботи, лікарняні тощо. Як наслідок жінки отримують нижчі зарплати, повільно просуваються кар’єрними сходами, мають нижчий рівень економічної незалежності.
Валентина Олексіївна поділилась основними очікуваннями результатів проекту:
– розробка моделі реінтеграції батьків на ринку праці;
– експериментальне впровадження моделі на пілотних підприємствах (зокрема й у СНУ імені Лесі Українки) (2014 р.);
– розробка проектів відповідних нормативно-правових актів (2013–2015 рр.);
– розробка пропозицій щодо внесення змін у генеральну й галузеві угоди, колективні договори (2015 р.);
– поінформованість населення щодо реінтеграції батьків на ринку праці.
Керівник проекту «Знову до роботи» розповіла про міжнародний досвід реінтеграції батьків. Наприклад, в Угорщині та Хорватії здійснюється виплата одноразової надбавки до заробітної плати або надається фінансова допомога працівникам у зв’язку з народженням дитини. В Угорщині також надають додаткові відпустки жінкам, які мають маленьких дітей. Заходи щодо зменшення розриву в оплаті праці для працівників, які повернулися на роботу після відпустки для догляду за дитиною, доплати жінкам після відпустки здійснюються в Угорщині та страхових компаніях Австрії. Великі підприємства Німеччини забезпечують дитячими садками та будинками престарілих.


Валентина Проскурніна поінформувала про те, що вперше в Україні проведено дослідження проблем батьків під час повернення їх до професійної діяльності, згідно з якою встановлювався рівень обізнаності щодо своїх трудових прав у зв’язку з вагітністю, пологами та доглядом за дитиною. Отримано інформацію про реалізацію норм трудового законодавства в сфері захисту трудових прав батьків, визначено основні проблеми/потреби батьків під час повернення їх до професійної діяльності, окремі категорії батьків за соціально-демографічними характеристиками, що є найменш захищеними в контексті чинної системи реінтеграції при поверненні до роботи.


Про «Впровадження механізмів професійної інтеграції на підприємствах, установах, організаціях» доповіла Наталія Кравченко.
Демонстрацію робіт з конкурсу соціальної реклами «Сім’я і робота – наша турбота» провів Степан Тимочко.
На завершення круглого столу відбулося обговорення та визначення апробації механізмів реінтеграції і подальшої співпраці зі СНУ імені Лесі Українки.

Валентина КОРНІЙЧУК

 

 


При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image
Type