З 1-го вересня 2014 р., окрім магістерської програми, студенти також мають можливість навчатися на сертифікатній програмі з «Німецьких та європейських студій».
Абітурієнти, які не мають часу чи можливість навчатися на магістерській програмі, мають змогу навчатися на сертифікатній програмі «Німецькі та Європейські студії». Сертифікатна програма розрахована на чотири семестри. Усього в межах сертифікатної програми можна набрати 11 кредитів. Протягом першого року навчання студенти відвідують заняття з німецької мови, а також дисципліни, що викладаються німецькими та українськими викладачами.
Німецькомовні викладачі – носії мови, які перебувають у Києві, а також викладачі з Німеччини, які приїздять до НаУКМА, викладають свої курси німецькою мовою.
Яким є змістовне наповнення програми?
Програма передусім орієнтована на сучасні німецькі студії, зокрема на дослідження та аналіз різних політичних питань на федеральному рівні ФРН.
Програма охоплює такі тематичні напрями: сучасна зовнішня політика ФРН, її політична система та історія, делегування повноважень і функціонування Європейського Союзу тощо. Крім цього, вивчаються основи правознавства та економіки в межах курсів, які чітко орієнтовані на дослідження сучасного стану справ у Німеччині та Європейському Союзі. Ці курси охоплюють такі теми, як німецьке публічне і конституційне право, основи німецької економічної політики.
Як подати заявку на навчання?
На сертифікатну програму (окремо від подвійної магістерської програми) можуть вступати студенти-магістри НаУКМА, студенти-магістри інших вищих навчальних закладів, а також випускники інших вищих навчальних закладів, які зацікавлені в Німеччині.
На сертифікатну програму можуть вступати як абітурієнти з низьким (A2 або B1), так і середнім (B2 або вище) знанням німецької мови, і з добрим володінням англійською мовою (B2 і вище). Абітурієнти, які на момент вступу вже матимуть добре знання німецької мови (B2 і вище) зможутьпрослуховувати німецькомовні курси вже протягом першого року навчання на сертифікатній програмі.
Абітурієнти із низьким знанням німецької мови (A2 або B1) вивчатимуть німецьку мову протягом першого року і прослуховуватимуть німецькомовні курси на другому році навчання. Якщо щодо цих умов у Вас виникають питання, будь ласка, звертайтеся до нас за роз’ясненнями.
Що отримують студенти після успішного закінчення програми?
Усі студенти, які прослухали й склали усі курси та успішно закінчили програму, одержать Сертифікат від Університету ім. Фридриха Шиллера, а також офіційний сертифікат від Національного університету «Києво-Могилянська академія».
Скільки коштує навчання?
Для студентів НаУКМА навчання є повністю безкоштовним. Для студентів з інших університетів вартість навчання складає орієнтовно 6 000 грн. за всю дворічну програму. Вартість охоплює інтенсивний курс німецької мови, а також усі інші німецькомовні курси в межах програми.
Сертифікатна програма підтримується Німецькою службою академічних обмінів (DAAD).
За детальнішою інформацією щодо умови навчання та термінів подачі документів Ви можете ознайомитися на веб-сторінці НаУКМА. Щодо організаційних питань навчання звертайтеся до вступної комісії НаУКМА: http://www.ukma.edu.ua/index.php/mahisterski-prohramy/
Іспити
Для вступу на програму Вам необхідно скласти невеличкий іспит, що складається з усної та письмової частин. Ви маєте написати невеличке есе англійською або німецькою мовою на задану тему-питання, після чого носій мови усно оцінить Ваше знання німецької протягом короткої співбесіди. Іспит відбудеться наприкінці липня – на початку серпня. Точну дату буде оголошено на нашому сайті.
Якщо Ви зацікавлені в нашій сертифікатній програмі і хочете на неї вступити, напишіть нам на dsg.naukma@gmail.com до 15-го липня і ми поінформуємо Вас про подальші деталі вступу.
У Вас виникли питання? Звертайтеся до нас!
п. Фелікс Шиманський-Гаєр, МА, координатор проекту «Німецькі та Європейські студії»,
dsg.naukma@gmail.com
п. Максим Яковлєв, доц., к.політ.н., український координатор проекту, Yakovlyevmv@ukma.kiev.ua
Національний університет «Києво-Могилянська академія»
При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело