Primary tabs

Луцька молодь мотивувала себе до саморозвитку

By redactor, 6 June, 2014
Переглянути на сайті

Наприкінці травня учасники студентського проекту «Студентський вектор. Lutsk», координаторами якого є Анастасія Шевчик та Антон Євтушок, взяли участь у тренінгу психологічної служби Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки «Мотивація особистості до саморозвитку. (Хочу, бачу, починаю діяти)».
Тренінг складався з чотирьох занять, мета якого – формувати в учасників навичок до самоаналізу й самосвідомості, навчити студентів ставити і перевіряти доцільність цілей. Наталія Пирожко, практичний психолог психологічної служби, інформувала студентів-стипендіатів благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк» про те, що будь-яка поведінка має мотивацію і ми мотивовані бажанням задовільнити свої як фізичні, так і психологічні потреби.
На першому занятті «Бажання та потреби» молодь розбиралося зі своїми бажаннями й потребами за допомогою піраміди потреб Маслоу. Вони навчилися розрізняти справжні потреби від надуманих, або нав’язаних іншими. Усвідомили, як їх поведінка залежить від бажань.
Учасники тренінгу «Самооцінка та самосвідомість» досліджували поняття «занижена самооцінка», «завищена та адекватна самооцінка». Дуже сподобалася студентам вправа «Портрет»: вони намалювали свій автопортрет, а потім всі інші присутні доповнювали його своїми елементами. Кожен міг висловити власну думку і переживання. Така робота допомогла студентам проаналізувати власне бачення себе, а також звернути увагу на те, як інші бачать їх, що дало змогу сформувати поняття про власну адекватну самооцінку.
На третьому занятті «Подолання невпевненності в собі» юнацтво дізналося, що в кожної людини є неприємні моменти в житті, є справи, які не хочеться робити зовсім, або такі, які відкладаються на невизначений час. На цьому заняті учасники визначали свої неприємні справи і за допомогою казкотерапії шукали способи вирішення їх. Вони вивільняли ресурси для впевненості в собі і шукали мотивацію для реалізації неприємних справ. Цей тренінг проходив в емоційній атмосфері театру: учасники приміряли на себе ролі казкових персонажів, що спонукало до самовираження учасників та подолання невпевненості в собі.
Завершальне заняття на тему «Цілепокладання» було присвячене формуванню власних цілей за допомогою техніки НЛП «Умови вдало сформованого результату». Учасники із захопленням робили колажі про те, як правильно ставити цілі й досягати успіху в їх виконанні. Закріпила заняття медитативна техніка «Сьогодні».


Після закінчення тренінгу учасники студентського проекту «Студентський вектор. Lutsk» отримали сертифікати на десятиденний відпочинок у Буковелі від благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк». Привітала студентів заступник голови правління благодійного фонду Ірина Констанкевич.
Стипендіати відзначали зміни в собі за час проведення тренінгу. Хтось по іншому почав усвідомлювати свої потреби і бажання, хтось помітив в собі нові способи самовираження, інший швидше справився з написанням курсової роботи, в когось виникла мотивація поставити нову ціль у житті. Студенти подякували за активне дозвілля, ефективні тренінги та можливість відпочити в Буковелі.


Тетяна КУЛИК,
начальник психологічної служби

 


При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image