Primary tabs

Науковець Університету Нурланда розповів про систему вищої освіти в Норвегії

By redactor, 21 November, 2014
Переглянути на сайті

У жовтні цього року ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ігор Коцан підписав Угоду про співробітництво з Міжнародним фондом соціальної адаптації щодо перепідготовки та соціальної адаптації українських військовослужбовців. У рамках Угоди 20 листопада у виш із робочим візитом завітав професор, доктор економіки Університету Нурланда (м. Буде, Норвегія) Євгеній Виноградов.

У бібліотеці СНУ імені Лесі Українки гість зустрівся з деканами та викладачами інститутів/факультетів навчального закладу. Євгеній Виноградов розповів про себе, Університет Нурланда, зазначивши, що фінансування факультету, на якому він викладає, державне. Крім того, університет залучає значну кількість грантових програм. 30 % грантів факультет отримує від спеціальних організацій у Норвегії, які займаються наукою, інші кошти – з різних джерел, зокрема Євросоюзу. Пан Євгеній переконаний, що в України також є перспектива у цьому плані, адже часто програми ЄС направлені на налагодження співпраці з державами-учасницями й сусідніми до території союзу країнами. Порівняв професор і навчання у країнах колишнього СРСР та Норвегії (адже за його плечима вищі школи Росії та Норвегії). Так, на думку Євгенія Виноградова, в університетах Норвегії значно менше предметів, проте їх викладають глибше; студенти інформацію черпають не з підручників, а з наукових журналів, зокрема акцент не на запам’ятовуванні матеріалу, а на його розумінні. Викладачі Лесиного вишу задавали гостю чимало питань.


Цього ж дня професор прочитав лекцію учасникам проекту «Україна – Норвегія» «Професійна перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців та членів їх сімей в Україні» та військовим, демобілізованим із зони АТО.

21 листопада на зустрічі Євгенія Виноградова з першим проректором Анатолієм Цьосем і начальником відділу міжнародних зв’язків Ігорем Чуліпою обговорено питання можливої співпраці вишу з Університетом Нурланда.

Загалом навчання з перепідготовки та соціальної адаптації українських військовослужбовців сьогодні надзвичайно актуальне. Такі курси допомагають людині підвищити власну фахову конкурентоспроможність на ринку праці; психологічно скоригувати поведінку військовослужбовців, сформувати в них упевненість у власних силах і здібностях, зокрема соціально адаптувати їх до умов цивільного життя; підвищити розвиток підприємництва серед військових та сприяють організації сімейного бізнесу; загалом підвищують рівень добробуту сімей військовослужбовців через їх працевлаштування. Вдалої реалізації таких надзвичайно важливих сьогодні починань!  

Інна МОГІЛЕВСЬКА

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image
Type