Primary tabs

Доля людини у вимірі катастрофи

By redactor, 2 April, 2015
Переглянути на сайті

1 квітня у стінах історичного факультету студенти IV курсу спеціальності «Музейна справа та охорона пам’яток історії та культури» під керівництвом доцента кафедри документознавства і музейної справи Фаїни Рябчикової провели інтерактивне заняття «Доля людини крізь призму катастрофи», що мав за мету розкрити для першокурсників трагічні сторінки історії голокосту.
Організація такого освітнього заходу – своєрідна практика для майбутніх музейників. Усвідомлюючи величезну соціальну місію і відповідальність музеїв перед суспільством, вони підготували проект, націлений на поширення знань про голокост, осмислення його уроків, розвиток толерантності, утвердження об’єднувальних цінностей, формування колективної свідомості, побудованої на пріоритеті громадянських засад і прав людини.
Проблема нетерпимості особливо стала відчутною в сьогоднішніх реаліях України. Загроза її поширення пов’язана з ксенофобією, екстремізмом та насильством. Тому підвищення рівня толерантності в суспільстві організатори розглядали як головне завдання, основа соціального фундаменту громадянського суспільства, національної єдності.


Поряд із загальною інформацією про трагедію єврейського народу в роки Другої світової війни, студенти намагалися «олюднити історію», представивши долі конкретних людей – жертв катастрофи. Такий підхід дозволив вплинути на емоційні почуття учасників, сприяв персоніфікованому сприйняттю історичних подій, формуванню особистого ставлення до звірств нацистів.
Важливим елементом заходу стало використання інтерактивних методик роботи з аудиторією. Першокурсники виконували різноманітні завдання, аналізували документи, відповідали на запитання, висловлювали свої думки та враження від почутого й побаченого.
Нетерпимість часто викликана незнанням історії. Тому подібні освітні заходи мають неабияке пізнавальне, соціальне і виховне значення.

Кафедра документознавства і музейної справи

 

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image