Primary tabs

Про журналістику під час війни говорили на ІФтаЖі

By redactor, 29 October, 2015
Переглянути на сайті

27 жовтня в інституті філології та журналістики відбулося ток-шоу «Українська журналістика під час війни: інформація чи дезінформація?» Студенти та запрошені експерти дискутували з приводу ролі журналіста у час військового конфлікту.
На початку ток-шоу ведучий, журналіст «Волинь.Info» Андрій  Мошкун запропонував дві моделі роботи представників четвертої влади у період війни: чітко повідомляти правду, або свідомо подавати інформацію дозовано. Глядачі за допомогою жовтої та зеленої карток обирали правильний, на їхню думку, варіант. Так, на початку дискусії аудиторія підтримала свідоме дозування інформації як необхідну складову частину діяльності журналіста в умовах війни. Запрошені гості – в. о. головного редактора «Громадське.Волинь» Дмитро Безвербний, журналіст «Волинь.Info», автор резонансного журналістського розслідування Мар’яна Метельська та адвокат 51 ОМБР, журналіст Василь Нагорний – твердо стояли на позиції правди.

Василь Нагорний закликав журналістів говорити правду, якою б шокуючою вона не була. Крім того, радив не замовчувати деяких фактів навіть тоді, коли вони свідчать не на користь української сторони військового конфлікту. Так, чоловік пригадав негативний випадок замовчування правди зі своєї практики. За словами адвоката, під час розмови з одним із визволених з полону бійців він почув розповідь про людяність російських військових, які не тільки дозволили полоненим українцям поховати загиблого побратима з усіма почестями, але і дали до рук зброю, щоб ті з усіма почестями (як ведеться у військових) провели загиблого в останню путь. Ці слова так і не потрапили до журналістського матеріалу, і адвокат закликав майбутніх журналістів не допускати у своїй діяльності таких помилок.
Позиція Мар’яни Метельської була аналогічною, проте вона радить не пускати у ЗМІ криваві кадри, які можуть нашкодити аудиторії.
Дмитро Безвербний теж не підтримав «дозованість» журналістської інформації і наголосив, що в нас не вистачає кваліфікованих військових кореспондентів.
Глядачі стали активними учасниками дискусії. Запитували, зокрема, чи можна порівнювати дозованість інформації з відвертою брехнею, з’ясовували, де шукати об’єктивну й достовірну інформацію із зони військового конфлікту і як розмовляти з основним джерелом знань про війну на Сході – демобілізованими військовими. Жодне питання глядачів не залишилося без відповіді.
Наприкінці дискусії ведучий Андрій Мошкун знову провів опитування серед глядачів. З’ясувалося, що більшість присутніх змінила свою думку і підтримала позицію експертів. Тому, можемо сподіватися, що в інституті філології та журналістики «підростає» покоління абсолютно правдивих журналістів.


Людмила РОСПОПА

 

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Type