Primary tabs

Студент-музеєзнавець здобуває другу освіту в Польщі

By redactor, 2 November, 2015
Переглянути на сайті

Спілкуючись із нашим сучасним студентством можна з упевненістю сказати, що наша молодь має великі амбіції та патріотизм. Сьогодні нікого не здивуєш тим фактом, що ти навчаєшся одночасно в двох ВНЗ: один може бути в Україні, а другий – у будь-якій країні ЄС. Студенти історичного факультету, як показує статистика, з кожним роком усе більше починають цікавитись програмами подвійного диплома, можливостями Erasmus Mundus. Бувають і такі, що самотужки шукають навчальний заклад у Європі, проходять через Skape успішно співбесіду й навчаються одночасно на двох спеціальностях у двох країнах. Тут є певні ризики, адже не всі викладачі позитивно ставляться до таких студентських ініціатив. Від студента тоді вимагають вчасного виконання завдань, незважаючи на обставини, адже він сам зробив такий вибір. Приємно відзначати, що студенти, які сьогодні паралельно здобувають освіту в Україні й Польщі, в більшості планують проживати на території України, а не шукати кращого життя в Європі. З одним із таких студентів мені вдалося поспілкуватись на цих вихідних.
Ігор Курта – студент IV курсу історичного факультету СНУ імені Лесі Українки, навчається за спеціальністю «Музейна справа та охорона пам’яток історії та культури». В цьому році він вирішив спробувати свої можливості та вступив на медичний факультет одного із вишів Польщі.


– Ігоре, де Ви зараз здобуваєте другу вищу освіту?
– На сьогодні я навчаюсь у невеличкому місті в Опольському воєводстві в Польщі, яке розміщене на кордоні з Чехією та Німеччиною. Здобуваю освіту на медичному факультеті.
– Як виникла ідея поїхати навчатись за кордон?
– Бажання навчатися за кордоном виникло в мене спонтанно. Захотілося навчитися рятувати життя людей та привнести нові технології для української медицини.
– З якими складнощами доводиться стикатись під час навчання?
– Загалом труднощі відсутні. Просто потрібно витрачати час на переклад медичної термінології, тому на лекціях сиджу зі словниками та використовую спеціальні програми для точного перекладу.
– Чи існує мовний бар’єр у спілкуванні з одногрупниками?
– Я почав вивчати польську мову ще в школі. Читав багато історичної літератури на старопольській та польській, тому мовного бар’єру практично немає, жартуємо, говоримо на довільні теми вільно.
– З яких країн тепер маєте друзів?
– Крім польських студентів, зі мною в групі навчаються студенти з Греції, Італії, Литви, Іспанії, особливо товариські відносини в мене склались із турецькими студентами. Атмосфера на факультеті дружня, немає значення твоя стать, вік чи національність.
– Чи вдалося вже побачити інші міста Польщі, чи навіть країни ЄС?
– Так, будучи студентом польського вишу, я маю таку можливість. У вільний від навчання час я люблю подорожувати. Наприклад, на минулому тижні відвідав друзів у Кракові, на наступні вихідні їду в подорож до Праги, Берліна та Мюнхена.
– Де Ви проживаєте?
– Проживаю в гуртожитку, який усіма умовами більше схожий на непоганий хостел.
– Які цікаві навички Ви отримали під час навчання в Польщі?
– За перший місяць навчання я добре навчився робити штучний масаж серця та отримав загальні навички реанімації пацієнтів.
– Які дисципліни подобаються найбільше?
– Найбільше припали до душі практичні заняття з першої медичної допомоги та психології.
– Що нового побачили в методиці викладання?
– Передусім, навчання в Польщі, на мою думку, більш ліберальне, ніж в Україні. Студенти мають величезну кількість часу на самопідготовку та працю. У вільний час молодь відвідує різні додаткові заняття, зокрема з тактичної медицини, стрільби, також діє науковий осередок (до речі, як і в нас на історичному) та різні спортивні секції.
– Що б Ви хотіли передати викладачам та студентам історичного факультету?
– Я надзвичайно вдячний історичному факультету за лояльність і знання, які мені дуже знадобились уже під час навчання в Польщі. Студентам бажаю не сидіти на одному місці, а йти вперед та досягати нових вершин.

Розмовляла,
Тетяна Яцечко-Блаженко

 

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image