Primary tabs

Студентів мотивували до пошуку роботи

By redactor, 24 March, 2016
Переглянути на сайті

23 березня у Центрі кар’єри СНУ імені Лесі Українки відбувся тренінг «Професійна мотивація студентів до пошуку роботи» зі студентами IV–V курсів інституту соціальних наук.
Кожен із нас ставить собі питання: «Як робити те, що не хочеться, а треба?»
Вміти себе мотивувати – означає:
1. Зрозуміти зміст завдання і чітко окреслити мету (Що і як потрібно зробити?). В основі поведінки людини лежить «рефлекс мети» – прагнення досягти осмисленого й запланованого результату. Цілі є могутнім мотиватором.
2. Уявити кінцевий результат виконаного завдання в позитивному ключі (Що отримаю в результаті дій?). Важливо розуміти, заради чого або кого це слід зробити? Навіщо це потрібно? Значущість результату зробленого вже може мотивувати розпочати справу.
3. Створити внутрішню установку на якісну діяльність (Я це зроблю якнайкраще).
4. Узяти відповідальність на себе (Сказав – зробив. Я відповідаю за свої слова).
5. Замінити негативні емоції на позитивні − перевести нецікаву справу в захоплюючу. Тоді з’являється азарт. Важливим мотиватором є задоволення від заняття улюбленою справою.
6. Обмежити себе в тривалості виконання завдання. Коли встановлені чіткі тимчасові рамки, вже немає часу відкладати справи на потім.
7. Діяти: вирішувати завдання відразу. Зробити перший крок – з малого, потроху. Можна поділити роботу на невеличкі частинки й поступово їх виконувати. Трапляється й такий парадокс: спочатку нецікаве завдання раптом захоплює і тоді легко завершити справу, вже із задоволенням. Бажано просуватися від виконання простих справ до більш складних, поступово набуваючи досвіду.
8. Перемогти власні лінощі та зробити потрібну справу – велике досягнення. Тому заохочуйте себе за будь-яку перемогу і словом, і подарунками.
Під час тренінгу студенти проаналізували ринок праці. Ознайомившись з потребами роботодавців, розставили свої професійні цінності. За допомогою тренінгових вправ кожен визначив свою мотивацію та прихований потенціал. А завдяки аналізу своїх додаткових ресурсів зрозуміли, що в них завжди є люди, які їх підтримають, допоможуть, не дозволять їм байдикувати і правильно скоординують у професійному виборі.
У підсумку учасники підвищили свою професійну мотивацію до пошуку роботи.
І на завершення: «Щастя не в тому, щоб робити завжди те, що хочеш, а в тому, щоб завжди хотіти того, що робиш» (Л. Толстой)

Альона ХОМЮК,
тренер, профконсультант
відділу молодіжної політики та соціальної роботи

 

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image