Primary tabs

Фотопогляд на Україну

By redactor, 8 April, 2016
Переглянути на сайті

8 квітня у бібліотеці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулося відкриття XVII Міжнародної фотовиставки «День – 2015» за участі головного редактора Лариси Івшиної.

Луцьк став шостим містом після Києва, Миколаєва, Харкова, Дніпропетровська й Одеси, куди завітала фотовиставка «Дня».

17 років поспіль фотовиставка мандрує Україною. На її рахунку 111 виставок у 31 місті, кількість нагороджених фотографів сягнула понад 700 осіб. За роки свого існування виставка стала не лише помітним медіаявищем, а й фокусом уваги державних і громадських діячів.

Урочистість розпочала проректор з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та роботи зі студентами СНУ імені Лесі Українки Анна Левчук, яка звернулася до присутніх, цитуючи головного редактора газети «День» Ларису Івшину: «Якщо “читати” надісланий на виставку фотоматеріал, то я бачу драматизм подолання, драматизм стану, в якому перебуває країна. Це – рівень політики і рівень людського, “сектор живого”, звідки бере свої сили українець». Проректор повідомила, що виставка працюватиме протягом двох тижнів і закликала голосувати за кращі світлини.

Зі слів вдячності члену наглядової ради, почесному професору СНУ імені Лесі Українки Ларисі Івшиній розпочав свій виступ ректор Ігор Коцан. «Фотовиставка газети “День” – це безцінний історичний скарб. У конкурсі взяли участь і фотографи з Волині. Серед них доцент кафедри соціології та соціальної роботи інституту соціальних наук СНУ імені Лесі Українки Олександр Дурманенко. Його робота “Сітка у сільській школі” стала призером конкурсу», – зауважив Ігор Ярославович.

«Багато років спостерігаю великий інтерес до фотовиставки, яка є одним зі способів звернення до читача. Цьогоріч особлива виставка, яка хвилює, показує скільки є болю в країні та героїзму», – звернулася до присутніх Лариса Олексіївна.

Щорічну фотовиставку всеукраїнського часопису «День» у Луцьку відвідали керівники області й міста, громадські та культурні діячі, учасники проекту, викладачі, педагоги шкіл Волині, студенти вишу. Зокрема, заступник голови Волинської обласної ради Роман Карпюк, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Луцької міської ради Андрій Киця, екс-посол України в США Олександр Моцик, завідувач кафедри української літератури СНУ імені Лесі Українки Ірина Констанкевич, генеральний директор АТ «СКФ Україна», один із засновників благодійного фонду «Волинь–2014» Володимир Цибульський.

Після завершення церемонії відкриття розпочалося ознайомлення з експонатами виставки. У книгозбірні Лесиного вишу представлені найкращі фотознімки різної тематики: поруч із драматизмом, болем війни, випробуваннями нації панує радість і гумор, притаманні нашому народові. Тут ви знайдете фотокадри військової хроніки, політиків у парламенті, переселенців, волонтерів, дітей, з повсякденного життя українців – усе те, що пережила Україна та її народ торік.

Продовжився захід читацькою конференцією «“День” – 20 років якісної альтернативи».

Своїми враженнями з нами поділилися відвідувачі фотовиставки. 

Олександр Дурманенко, кандидат соціологічних наук, доцент кафедри соціології та соціальної роботи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, призер XVII Міжнародного фотоконкурсу «День – 2015»: 

– Уже вп’яте відвідую цю виставку з родиною, й не перестаю дивуватися актуальності її тематики. Навіть ті, хто з якихось причин не читав газету «День» і не слідкував за новинами, за представленими тут світлинами, може скласти цілісне враження про ті драматичні події, які відбуваються в країні. Це блискучий зріз того, чим жила й за що боролась Україна впродовж року. 

Ірина Біскуб, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри прикладної лінгвістики інституту іноземної філології СНУ імені Лесі Українки: 

– Гадаю, цю експозицію важко було поділити по залах, так би мовити, тематично. Тут усе спресовано воєдино, пов’язане однією темою «Україна сьогодні» (або «Наше життя»). 

Наталія Рибачук, заступник директора з питань інформатизації Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки: 

– Особливо (як бібліотекар) була вражена світлиною, де вояк перед боєм зачитався якоюсь цікавою книгою і не може відійти від прочитаного – сюжет його «не відпускає». Це додає впевненості, що книга потрібна і на війні. 

Антон Євтушок, магістрант факультету міжнародних відносин: 

– Жодна світлина не може залишити байдужим. Фото відзначаються оригінальністю, емоційністю, дають глядачеві відчути атмосферу подій. Газету «День» читаю регулярно. Найбільший її плюс – максимальна об’єктивність. 

Богдана Віхоть, студентка І курсу інституту філології та журналістики: 

– Враження неповторне. До речі, світлини, представлені на виставці, я змогла побачити ще до початку її відкриття. Глибокий зміст, люди на фотографіях просто живі – от здається дивишся не на фото, а у вікно, за яким – непроста, часом жорстока реальність, але й для надій лишається місце.

Валентина КОРНІЙЧУК, Максим КИРИЛЕНКО

Фото Олександра ДУРМАНЕНКА

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image
Type