21–22 червня 2016 року делегація Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відвідала Жешувський університет (Польща). Візит відбувся в рамках Договору про співпрацю між двома вищими навчальними закладами, підписаного їхніми керівниками 12 квітня 2016 р.
До складу делегації ввійшли проректор з наукової роботи та інновацій Бояр А. О., декан факультету інформаційних систем, фізики та математики Харкевич Ю. І., декан біологічного факультету Поручинський А. І., доцент кафедри експериментальної фізики та інформаційно-вимірювальних технологій Мирончук Г. Л., завідувач кафедри економіки та безпеки підприємства, доктор економічних наук Полінкевич О. М.
Відбулася зустріч із проректором Жешувського університету, професором Войцеком Валятом, керівниками Центру трансферу технологій Гжегожем Вішем, директором бібліотеки Жешувського університету, деканами економічного, математично-природничого факультетів, факультету біології та аграрних наук. Визначено й конкретизовано основні напрями співпраці: спільне користування лабораторним обладнанням, наукові стажування, участь студентів у програмах подвійних дипломів, Ерасмус +, виконання спільних наукових проектів, проведення заходів.
Декан біологічного факультету Поручинський А. І. мав зустрічі з проректором та деканом факультету біології та аграрних наук. У ході зустрічі домовились про підготовку угоди між факультетами в рамках міжуніверситетської угоди про співпрацю. Обидві сторони підтвердили зацікавленість у співпраці у навчальній і науковій сферах. З метою більш ґрунтовного вивчення можливостей такої співпраці декан запросив делегацію біологічного факультету СНУ імені Лесі Українки здійснити візит до Жешувського університету у жовтні-листопаді 2016 року.
Представниками факультету інформаційних систем, фізики та математики було досягнуто домовленостей щодо реалізації безоплатної магістерської програми подвійних дипломів за спеціальностями «Фізика» та «Математика» з 1 жовтня 2016 р., стажування викладачів на математично-природничому факультеті Жешувського університету (очне (1 тиждень безоплатного проживання) та заочне (до 6 місяців)), проведення спільних наукових досліджень у лабораторіях центру мікроелектроніки та нанотехнологій Жешувського університету.
Під час зустрічі з деканом економічного факультету Гжегожем Шлюсажем було окреслено наукову співпрацю між викладачами навчальних закладів, визначено перспективні напрями наукових досліджень у сфері економіки і підприємництва, економіки бізнес-послуг, економіки природокористування та регіонального розвитку, міжнародної економіки, узгоджено підходи до налагодження співпраці наукових шкіл у межах міжнародних наукових конференцій, спільних наукових досліджень та виконання магістерських і бакалаврських праць у межах узгоджених напрямів, публікації результатів досліджень у пунктованому журналі через Міністерство національної освіти Польщі «Nierówności społeczne a wzrost gospodarczy», яке міститься в наукометричних базах Index Copernicus, CEJSH, DOI. Погоджено можливість академічного обміну між студентами вищих начальних закладів та участь у грантових програмах у рамках програми Erasmus.
Науково-дослідна частина
При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело