Primary tabs

Слухачі-іноземці продовжили навчання у СНУ імені Лесі Українки

By redactor, 25 July, 2016
Переглянути на сайті

Щороку на підготовчому відділенні СНУ імені Лесі Українки іноземці, які хочуть здобути вищу освіту в Україні, вивчають українську та російську мови. У 2015/2016 н. р. опановували українську та російську мови 14 слухачів-іноземців з Алжиру, Зімбабве, Гани, Лівії, Нігерії, Сенегалу.

Мета слухачів – найшвидше досягнення хорошого рівня володіння українською або російською мовами, аби набути професійні знання – розуміння лекційного матеріалу, читання навчальної і наукової літератури, навчальної комунікації в аудиторії. Для цього у навчальній програмі з української або російської мови матеріал викладачі поділили на такі частини: порівняльна українсько-англійська (російсько-англійська) або українсько-французька (російсько-французька) фонетика; основи комунікаційних вмінь та навичок; граматика української (російської) мови.

Навчальні заняття з мови сформували не лише лінгвістичну, але й загальну культурно-національну складову сприйняття нового середовища, це полегшило сприйняття мовних формул на тлі загальних культурно-національних особливостей.

На підготовчому відділенні Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки іноземці не лише під час аудиторних занять вивчали українську та російську мови, але і на дозвіллі проходив процес інтерактивного навчання. Слухачі-іноземці охоче опановували ази правопису, вимову, часто незвичну для них, з допомогою викладачів та працівників підготовчого відділення активно застосовували набуті знання, вміння та навички, поринали у бурхливе студентське життя. Навчання переплелося з позанавчальною діяльністю, і Україна стала більш зрозумілою для іноземців.

Система виховної роботи підготовчого відділення сприяла соціально-культурній та психологічній адаптації іноземних студентів на початковому етапі навчання, а також була спрямована на подолання мовних труднощів під час входження іноземців у новий історико-культурний простір, нову сферу суспільних, міжособистісних та групових відносин.

Процес адаптації під час навчання пришвидшували різноманітні екскурсії. Зазвичай перша екскурсія проводиться на підготовчому відділенні в музей СНУ та бібліотеку. Надзвичайно пізнавальною для іноземців стала екскурсія до музею Лесі Українки. Проведення екскурсій поєднувалося з навчальним матеріалом під час вивчення мов. Студенти-іноземці знайомилися з визначними місцями Луцька, відвідали Луцький замок, побачили архітектуру Старого міста.

Завершальним етапом навчального процесу стали випускні іспити. Екзамен з української та російської мов проводився у два етапи. Перший етап – написання диктанту та виконання граматичного завдання, читання тексту та відповіді на запитання, діалогічне мовлення; другий – розповідь про себе, презентація своєї країни. Слухачі-іноземці добре склали випускні іспити. Більшість із них вирішили продовжити своє навчання у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки. Щиро вітаємо їх та зичимо подальших успіхів.

Деканат підготовчого відділення

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image