Primary tabs

Українські та польські студенти шукали спільні цінності

By redactor, 26 October, 2016
Переглянути на сайті

Про красу, самобутність, звичаї, традиції, історію та культуру кожного народу можна говорити до безкінечності. Проте, навіщо слова, якщо трапилась чудова нагода пошуку спільного між двох культур. І це старт проекту польсько-українського обміну студентами «Культура, історія, традиції: у пошуках спільних цінностей». Із 17 до 21 жовтня 2016 р. під керівництвом доцентів кафедри філології та методики початкової освіти Марії Фенко та Зоряни Мацюк ми, студенти педагогічного факультету і факультету філології та журналістики, побували в Польщі з дружнім візитом.

Програма проекту була надзвичайно насиченою та різновекторною. Тож трішки хронології нашого перебування.

Понеділок (17 жовтня): після прибуття делегацій Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та учасників із Państwowеj Wyższej Szkoły Zawodowoji w Chełmi дружня і тепла атмосфера біля вечірньої ватри сприяла знайомству, пошуку спільних захоплень, зокрема виконання польських та українських народних пісень.

Наша Катруся (Катерина Зуйко) і досі не може стримати своїх емоцій, пригадуючи день зустрічі: «Я щаслива, що взяла участь у цьому проекті! Тепла зустріч, хороший настрій, нові знайомства, смачна їжа, захопливі екскурсії – усе це чекало нас у Польщі. Дякую нашим викладачам і організаторам проекту за можливість там побувати, весело провести час і плідно попрацювати».

18 жовтня – день праці, оскільки учасники проекту на достойному рівні представили своє рідне місто та свій навчальний заклад. Усі із захопленням переглядали презентації. Після обіду було проведено екскурсію у Центрі інженерних навчань Державної вищої професійної школи у Холмі (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie). Студенти побачили потужну матеріально-технічну базу навчального закладу, а також інноваційні технології та миттєву практичну реалізацію теоретичних знань.

І це ще не все… Того ж дня було передбачено прогулянку стародавнім Холмом. Ми побували у крейдяних підземеллях, якими славиться місто, а також побачили релігійні пам’ятки різних конфесій.

Однак студент – це така особа, яка не знає втоми. Тому польсько-українську інтеграцію ми продовжили на дискотеці.

У середу, 19 жовтня, кожна делегація презентувала свої міста, культуру, історію, традиції, фольклор, національний одяг. Цього ж дня разом із польськими студентами працювали над аплікацією-додатком, що сприятиме зміцненню польсько-українських культурних взаємин. 

Свої враження передає Іванна Груй: «Хочеться висловити свою найщирішу вдячність за позитивні емоції, теплу зустріч і плідну спільну працю».

20 жовтня – незабутня екскурсія старовинним містом Замость, де ми побачили приголомшливі та могутні культурно-історичні пам’ятки, зокрема, елементи оборонних мурів древнього Замостя і міську ратушу.

П’ятниця, 21 жовтня, запам’ятається нам як захоплюючий і водночас сумний день, оскільки настав час прощання… До академічного містечка завітав ректор Йозеф Зайонц та привітав учасників і побажав успіхів у подальшому житті. Також студентам вручили сертифікати про участь у проекті «Культура, історія, традиції: у пошуках спільних цінностей».

Як про це згадує Юрій Фуц: «Безмежно вдячний українським керівникам проекту – Марії Фенко та Зоряні Мацюк, а також гостинним господарям Agnieszсе Post, Macieju Kułaku та Piotru Mazuru за можливість відкрити для себе Європу в обличчі Польщі; за теплу зустріч і знайомство, за незабутні дні, проведені в місцях польської історії й культури; за пізнання польського колориту в особах студентів-поляків; а ще – за можливість дізнатись про досвід Польщі в розбудові освітньої інфраструктури».

Андріяна ЛАПТУТА

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Type