Primary tabs

Студентам розповіли, як жити й навчатися за кордоном

By redactor, 27 October, 2016
Переглянути на сайті

25 жовтня у СНУ імені Лесі Українки лектор Німецької служби академічних обмінів (DAAD) на Волині Андре Бьом організував для студентів університету круглий стіл «Навчання та життя за кордоном».

Про свій досвід участі у стипендіальних програмах прийшли розповісти студентам начальник відділу міжнародних зв’язків Марта Сидорук, викладач кафедри німецької філології, керівник Центру німецької мови при університеті Андрій Цісар, студентки Наталія Яковчук (факультет іноземної філології СНУ імені Лесі Українки) та Катерина Шабош (ЛНТУ).

Кожен із гостей поділився своєю стипендіальною історією. Марта Сидорук мала нагоду двічі бути стипендіаткою міжнародних програм. Головною мотивацією до участі було проведення досліджень в рамках дисертаційної роботи та розвиток професійних компетенцій. Звертаючись до студентів, Марта Валеріївна закликала не втрачати тих можливостей, які вони зараз мають, та цікавитися відповідною інформацією. Шукати її на сайті університету, інших інтернет-ресурсах, але передусім питати поради в тих студентів, які повернулися з подібних програм з-за кордону. Краще подаватися на ті програми, які мають чітке географічне охоплення (країни Східної Європи, країни охоплені Європейською політикою сусідства чи країни Східного партнерства і т.д.). Якщо ж стипендіальна програма відкрита для кандидатів зі всього світу, ймовірність втрапити у коло переможців значно зменшується, проте, в цьому випадку прийдеться працювати ще наполегливіше. І особливо багато уваги варто приділити мотиваційному листу. Студент чітко повинен знати і вказати, чому він хоче навчатися саме за цією програмою й для чого.

Наталія Яковчук більше уваги приділила навчальному процесові та як їй вдалося поєднати навчання в Луцьку та в Університеті м. Фехта (Німеччина), де вона навчалася впродовж семестру. Навчання в Німеччині відбувається по семестрах, на бакалавраті – 6 семестрів, тобто це три роки, магістратура ще чотири семестри – 2 роки. Усі дисципліни студенти обирають самостійно, фактично складають самі собі розклад занять, крім того, надаючи перевагу певному курсу, студент може обирати й форму підсумкового контролю – або презентація, або письмова робота, або реферат. Щодо знання іноземної мови, Наталя вивчала німецьку мову як другу на факультеті іноземної філології. За час навчання дівчині вдалося значно покращити знання німецької мови й отримати сертифікат із рівнем В2. Серед найбільших вражень – підготовка до підсумкової презентації, адже там студенти до неї готуються близько трьох тижнів. Загалом Наталія відзначила, що вона навчалася лише чотири дні на тиждень, решта днів присвячувала подорожам та підготовці до занять.


Поради Андрія Цісара мали більш практичний характер. Він розповів, що перш ніж їхати за кордон, потрібно мати певну суму грошей, адже на відкриття рахунку в банку можна витратити як мінімум тиждень, далі ще тиждень доки фінансова установа виготовить картку, й ще кілька днів поки банк доставить вам картку. Обслуговуватися ви будете лише в банкоматах того банку, де відкрито рахунок. Обмін валют теж доволі складна справа, тому краще за все брати з собою євро. Гуртожитки мають дещо відмінну блочну систему, кожен студент має окрему кімнату, але спільні вбиральня та кухня. Якщо ви вже стипендіат, то перша ваша справа – це житло, якщо в гуртожитку не виявиться вільних кімнат, вам доведеться винаймати житло, а це додаткові чималі витрати.

До гостей зустрічі пролунало чимало й запитань від викладачів та студентів, які завітали на зустріч. Звичайно, студентів цікавили й питання адаптації в новій країні, дозвілля. Відповідаючи на ці питання, гості висловили спільну думку стосовно проблем адаптації: значно важче адаптуватися не до чужої країни та її традицій, а до власної після повернення. Саме тому багато молодих людей, не маючи змоги втілити той досвід, який вони здобули навчаючись за кордоном, вимушені емігрувати з України. Так, студентка факультету іноземної філології Наталія планує завершити навчання у СНУ імені Лесі Українки й знову подавати заявку на магістерську програму в Університет м. Фехти.

Також усі учасники наголосили на важливості досвіду та професійних навичках, які молоді люди отримують навчаючись по обміну. Це не лише можливість побачити інші країни, їхню культуру, вивчити мову, а й певна трансформація світогляду особистості.

Відділ зв’язків із громадськістю

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image