12 грудня в актовій залі центру культури і дозвілля університету почесний професор СНУ імені Лесі Українки, британський режисер та мистецтвознавець Тоні Палмер для студентів і школярів міста Луцька прочитав публічну лекцію «Англійська мова як поезія кохання» (“The English Language as Love Poetry”).
У своїй лекції Тоні Палмер розповів про багатозначність слів у англійській мові, її багатство, тенденційність формування сучасного варіанту англійської мови, англомовної поезії та любовної лірики зокрема. Під час лекції Тоні Палмер зачитував рядки із творчості Вільяма Шекспіра, Теда Х’юса, Томаса Стернза Еліота та Вільяма Батлера Єйтса.
Тед Х’юс належав до найяскравіших представників англійської поезії, володар численних нагород. Х’юс був одружений на всесвітньовідомій американській письменниці Сільвії Плат. Цей шлюб поєднував двох закоханих людей і водночас надихав кожного з поетів писати, як згодом виявилося, видатні твори. Проте фінал цих стосунків трагічний. Тед Х’юс захопився Асею Вевіл, яка була дружиною іншого британського поета Девіда Вевіла. Невзмозі пробачити зраду Сільвія Плат закінчує життя самогубством. Друга дружина – Ася Вівел – теж наклала на себе руки, але найбільший подив викликає спосіб, у який вона це зробила, адже повністю до деталей відтворила самогубство попередньої дружини.
Тоні Палмер читав рядки зі збірки Теда Х’юса «Листи до дня народження» (“Birthday Letters”), яку поет присвятив своїй дружині, поетесі Сильвії Плат. Книга мала значний вплив на свідомість цілого покоління, а твори, на думку дослідників, дають змогу зрозуміти, ким ми є. Ця збірка – історія кохання двох митців, Х’юз описав кожну віху стосунків із дружиною дуже щиро і неформально. На думку Тоні Палмера, кожним письменником чи митцем, незалежно від сфери діяльності, завжди рухає любов до когось чи чогось.
Ще одним яскравим та самобутнім представником англійської літератури є ірландець, володар Нобелівської премії у 1923 році Вільям Батлер Єйтс. Він писав у символістському стилі, використовуючи непрямі символи і структури. Слова, які використовує поет, крім особливого значення, несуть у собі й абстрактні думки, які здаються значно важливішими. Вважають, що Єйтс у своїй поезії створював найсильніші образи в ХХ ст.
Не оминув увагою лектор ще одного з найпомітніших поетів ХХ ст., який оновив принципи англомовного віршування, лауреата Нобелівської премії 1948 р. Томаса Стернза Еліота. Цього дня для студентів Тоні Палмер презентував поему «Спалений Нортон» (“Burnt Norton”), яка увійшла до циклу Т. С. Еліота «Чотири квартети» (“The Four Quartets”).
«Ці автори, рядки яких я Вам сьогодні зачитав, заслуговують на увагу. І я б радив Вам розпочати їх читати. Це відкриє англійську мову для вас по-новому, Ви зрозумієте її цінності й особливості. Безумовно, творчість Теда Х’юса, Томаса Стернза Еліота та Вільяма Батлера Єйтса складна для сприйняття, але їх варто прочитати», – наголосив на завершення зустрічі Тоні Палмер.
Візит британського режисера у Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки відбувся за сприяння ректора Ігоря Коцана та колективу кафедри прикладної лінгвістики, яку очолює професор Ірина Біскуб.
Відділ зв’язків із громадськістю
При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело